SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

10 bin dönüm arazi suya kavuşacak

10 bin dönüm arazi suya kavuşacak
Bu haber 09 Temmuz 2018 - 0:08 'de eklendi ve 218 kez görüntülendi.
  • Büyükşehir Belediyesinden ilçemize çıkarma…

 

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, ilçemiz kırsalında vatandaşlarla bir araya geldi.

İlçe Belediye Başkanı Şeyhmus Karamehmetoğlu’nun eşlik ettiği ziyarette, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Atilla, yerel üreticinin desteklenmesi amacıyla ilçemizin içerisinden geçen Sinek Çayı ile Haniko Boğazı arasında yapımı devam eden sulama kanalı çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı ve ardından vatandaşlarla bir araya geldi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Atilla, çalışmaları denetlemeye ve vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Yerel üreticiyi desteklemek amacıyla Sinek Çayı ile Haniko Boğazı arasında yapımı devam eden, tamamlandığında 10 bin dönüm tarım arazisinin suya kavuşacağı çalışmayı yerinde inceleyen Başkan Atilla, yetkililerden bilgi aldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin daima vatandaşlar için çalıştığının altını çizen Başkan Atilla, şöyle konuştu;

“Bademli, Kartaltaşı, Petekkaya, Bayraklı, Değirmenli, Balıksırtı, Yayıklı, Derezor, Dalpek ve Zorbekir mahallelerini kapsayan 25 km’lik sulama kanalı çalışmamızla susuz 10 bin dönüm tarım arazisi suya kavuşacak. Böylelikle bu arazilerimizde daha verimli ve daha kazançlı tarımsal faaliyetler gerçekleştirilecektir. Büyükşehir Belediyesi olarak kırsal alanda kalkınmayı önemsiyoruz. 2018 yılında birbirinden önemli 40 kırsal kalkınma projesini hayata geçireceğiz. Bunlar tarımsal ve hayvansal sulamadan arıcılığa, ipekböcekçiliğinden organik tarıma kadar farklı projeler olacaktır.”

-Vatandaşlarla bir araya geldi

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, tarımsal sulama kanalları çalışmalarını denetledikten sonra Petekkaya, Aynalı ile Kartaltaşı mahallerinde vatandaşlarla bir araya geldi, sorun ve taleplerini dinledi.

Yapımı biten kilitli parke taşı çalışmalarını yerinde incelemek için Petekkaya mahallesine geçen Başkan Atilla, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Mahallelinin davetini de geri çevirmeyerek kendileri ile bir araya gelen Başkan Atilla, burada çay içip sohbet etti. Başkan Atilla son olarak Aynalı ve Kartaltaşı mahallelilerini ziyaret etti.

Vatandaşlar ziyaret, ilgi ve belediyenin yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Başkan Atilla’ya teşekkür ederken, sık sık hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa