SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

10 cins Güvercin mezadında alıcı buldu

10 cins Güvercin mezadında alıcı buldu
Bu haber 11 Mart 2018 - 23:48 'de eklendi ve 285 kez görüntülendi.

İlçemizde Güvercin Sevenler, güvercin mezadında buluştu. Yapılan Güvercin Mezadında 10 cins güvercin alıcı buldu. Güvercinler 50 ile 200 lira arasında alıcı bulurken, mezatta 50 güvercin yeni sahiplerinin oldu.

Yurdun dört bir yanında yapılan ve zaman görsel ve yazılı basında da yer alan Güvercin Mezadı ilçemizde de kuruldu.

Çok sayıda güvercin severlerin büyük ilgi gösterdiği mezatta, Biberi, Çakmaklı, Beyaz, Karaoğlan, Şekeri, Miski, Mavi, Hımmi, Arap ve Püskürenk cinsi 10 güvercin, açık arttırmaya çıkarıldı.

Açık arttırma ile tek tek satışa sunulan güvercinler, yeni alıcılarını bulurken, zaman zaman arttırmalar heyecan yarattı.

Mezadı gerçekleştiren Güvercin sever Ali Altın, ilçede ilk gez çeşit bakımında geniş kapsamlı güvercin mezadı yapıldığını belirterek, “Mezada ilgi büyük oldu. Bu kadar ilgi açıkçası beklemiyorduk. Bu sevindiricidir. Çünkü bu, kuşa olan sevginin ilçede giderek arttığının da işaretidir. Mezadımızda 10 cins güvercin yeni alıcısını buldu. Güvercinler cinsine göre, 50 ile 200 lira arasında satıldı. Yeni cins güvercinlerin ilçemizde olması da mutluluk vericidir” diye konuştu.

Güvercin severler de böyle bir mezadın ilçede yapılmasının sevindirici olduğunu belirterek, daha önce güvercin almak için çevre il ve ilçelere hatta daha büyük şehirlere gitmek zorunda kalıyorduk. Güvercin sevenler, doğayı, insanı, kısaca bütün canlıları sevenlerdir. Bu bir aşktır. Bu bir sevgidir. Gerçek güvercin çok güzel, narin, bakılması gereken kuş türüdür. Tarihte atalarımızda en fazla güvercine ilgi gösterdikleri de unutulmamalıdır” dediler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA