SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

100 dönüm alan mezarlık oluyor

100 dönüm alan mezarlık oluyor
Bu haber 10 Aralık 2018 - 0:18 'de eklendi ve 234 kez görüntülendi.

-Artık gelişi güzel yerlere defin yapılamayacak…

 

İlçemizde hemen hemen her yerde oluşan mezarlıklar ihtiyacı karşılayamazken, Belediye 100 dönümlük yeni mezarlık alanı belirledi. Gelişi güzel yapılan definler önlenecek, yeni mezarlıkta isteyenler tapulu yer alabilecek.

Özellikle mezarlık yeri olmamasına rağmen gelişi güzel defin yapılan şehir mezarlığındaki uygulama büyük tepki alırken, aileler, kendi mezarlıklarına ve mezarlık içerisinde yol güzergahına mezar yapılmasının önüne geçilmesini önlemek amacıyla Belediye Başkanlığı harekete geçti.

Çüngüş yolu üzerinde Emniyet atış alanında 100 dönüm alan yeni mezarlık yeri olarak belirlendi. Söz konusu mezarlık alanında cenaze yıkama (gasilhane), cami, morg ve oturma alanları yer alacak. Mezarlık yerleri ada parselli olacak, isteyen ailelere ücreti karşılığında tahsisi yapılacak. Yeni mezarlığa tahsisi yapılan alanların dışında defin yapılamayacak.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, yeni mezarlığın en güzel şekilde yapılacağını, kısa sürede de ağaçlandırılacağını belirterek, “İlçemizde çok sayıda mezarlık var. Gerçekten bu büyük bir sorundu. Bundan sonra yapacağımız mezarlığa definler yapılacak. Bunun dışında yapılacak define izin verilmeyecek. Diğer şehirlerdeki mezarlıklar gibi ilçemizde de bakımlı bir mezarlık olacak. Yeni mezarlığı kısa sürede hizmete sunacağız. Böylece önemli bir sorunu çözmüş olacağız. Konuyla ilgili Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile yazışmalar yapıldı. Kısa sürede sonuçlanarak projeyi hayata geçireceğimize ve Büyükşehir Belediye Başkanlığından büyük destek göreceğimize inanıyorum” dedi.

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA