SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“15 Temmuz sonrası Türkiye daha da güçlenmiştir”

“15 Temmuz sonrası Türkiye daha da güçlenmiştir”
Bu haber 15 Temmuz 2019 - 0:08 'de eklendi ve 351 kez görüntülendi.
  • 15 Temmuz fotoğraf sergisi Hükümet Konağı bahçesinde açıldı

 

15 Temmuz hain darbe girişiminin unutulmaması için Hükümet Konağı bahçesinde fotoğraf sergisi açıldı. Kaymakam Nazlı Demir, zaten güçlü olan ülkemizin 15 Temmuz’dan sonra daha da güçlendiğini söyledi.

15 Temmuz 2016’da düzenlenen darbe girişiminin 3’üncü yılında ilçemiz Hükümet Konağı önünde hain geceyi anlatan fotoğrafların bulunduğu sergi açıldı. Serginin açılışına Kaymakam Nazlı Demir, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ahmet Seyhun, Cumhuriyet Savcıları Kemal Çelik ve Tuğçe Çörekçi, daire amirleri ve okul müdürleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kaymakam Nazlı Demir, güçlü ülkemizin 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra daha da güçlendiğini belirterek özetle şöyle konuştu;

“Üç yıl önce 15 Temmuz’da maalesef içimizde yuvalanan hainler 40 yıllık emellerini gerçekleştirmek için bizi içimizde, yatağımızda vurmaya kalkmışlardır. Hain darbe girişimi nedeniyle 251 kişinin üstünde şehit, 2 bin üzerinde gazimiz olmuştur. Cumhurbaşkanımız, devlet başkanımızın önderliğinde gece sabaha kadar mücadele sürdürülerek demokrasi kazanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti her daim güçlüydü 15 Temmuz darbe girişiminden sonra daha da güçlendi. Unutulmasın ki Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

O hain gecede sokağa çıkan her vatansever acaba ölür müyüm, kalır mıyım düşüncesiyle hareket etmeyerek, vatanın ve milletin bekası milli mücadeleye katılmıştır. Bu darbe planı, emperyalist güçlerin hain bir işgal planıydı.

FETÖ, PKK, PYD hangi terör örgütü olursa olsun ülkemiz bu hainlerle mücadele ediyor ve etmeye de devam edecektir.

Bu fotoğraf sergimizi açmamızın nedeni ne yazık ki çok çabuk unutan bir toplumuz, bu tür badireleri, o gece yaşananları tekrar gösterip, hatırlatmak istedik. Bu topraklar değerli topraklardır. Bunun bedelini ödüyoruz, ödemeye de devam edeceğiz. Devlet millet içindir, vatandaş içindir. Hepimiz burada size hizmet etmek için bulunuyoruz.

Görüyorsunuz bir S-400 füzesi için emperyalist güçler ayaklandı, bizim bağımsızlığımızı, kendi helikopterimizi, uçağımızı, savunma sistemimizi kurmamızı istemiyorlar. Ama kararlı duruşumuzla Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız bir devlet olduğunu bütün dünyaya gösteriyoruz.

Yine sizlerin huzurunda o gece Cumhurbaşkanımızın önderliğinde gözünü budaktan sakınmadan demokrasi mücadelesi veren Türk Silahlı Kuvvetlerine, Emniyet Müdürlüğü’ne ve vatanını severek şahadete yürüyen bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum. Bundan sonra da ülkemiz kararlılıkla mücadelesine devam edecektir.”

Kaymakam Nazlı Demir’in konuşmasının ardından kurdele kesimi yapılarak fotoğraflar tek tek incelendi. Sergiyi iki gün boyunca vatandaşlar da ziyaret etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA