SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

164 ünite kan toplandı

164 ünite kan toplandı
Bu haber 22 Haziran 2020 - 0:01 'de eklendi ve 95 kez görüntülendi.

Kızılay gezici aracın ilçemizde kaldığı bir gün içerisinde 164 ünite kan toplandı. Türk Kızılayı Çermik Şube Koordinatörü Bilal Çelikten, son zamanlardaki en büyük kan bağışının yapıldığını söyledi.

Korona virüs salgını sonucu kan stoklarında kritik seviyeye gelindiğinin belirtilmesinin ardından kan bağışı kampanyası için seferber olundu. Türk Kızılayı Çermik Şube Koordinatörlüğü de kampanya yaparak kan bağışı çağrısında bulundu.

Diyarbakır’dan ilçemize gelen gezici kan bağışı aracı belediye meydanında kan bağışı toplamaya başladı. Bir gün süren kampanya çerçevesinde 164 ünite kan toplandı. Türk Kızılayı Çermik Şube Koordinatörü Bilal Çelikten, toplumun her kesiminden kampanyaya olumlu destek verildiğini söyledi. Türk Kızılayı Çermik Şube Koordinatörü Çelikten, “Son zamanlarda yapılan en büyük bağış oldu. İlçemiz kan bağışı konusunda her zaman duyarlı olmuştur. Tek kaynağı insan olan kana hepimizin ihtiyacı olabilir. O yüzden her zaman kan stokumuzu üst seviyede tutmalıyız. Destek olan herkese teşekkür ederim” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA