SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

20 gündür internetsizler…

20 gündür internetsizler…
Bu haber 04 Haziran 2018 - 1:37 'de eklendi ve 151 kez görüntülendi.

İlçemizde kepçenin kazı yaptığı sırada kabloları koparması nedeniyle mahalleli 20 gündür internetsiz kaldı.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İşleri Daire Başkanlığı tarafından su şebekelerinin ilçemizde yenilenmesi çalışmaları esnasında çeşitli aksilikler de yaşanıyor. DİSKİ’nin su borusu için kazdığı alanda bulunan kabloların kopması nedeniyle 20 gündür bazı mahallelerde internet bağlantısının olmadığı iddia ediliyor.

Konunun gündeme getirilmesini isteyen Hastane Caddesi üzerindeki mahalle sakinlerinden Hamit Çelik ve Ramazan Karakaya, sorunun yetkililer tarafından bir an önce çözülmesini istiyor.

Çelik ve Karakaya, “yaklaşık 20 gündür başvurmadığımız yer kalmadı. Buradaki DİSKİ ve Türk Telekom’a başvurduk(bizim yapabileceğimiz bir şey yok) dediler ve sonuç alamadık. Bu kez Diyarbakır’da DİSKİ Müdürlüğü’ne ve Türk Telekom Bölge Müdürlüğü’ne başvurduk. Bugün, yarın diye bizi oyaladılar yine sonuç yok.20 gündür bugün ekip geliyor, yarın gelecek, üç gün sonra yola çıkacak gibi bahaneler duyuyoruz. Türk Telekom müşteri hizmetlerini her gün arayıp şikâyet etmekten bıktık, zaten onlar da artık bizimle görüşmüyor” dediler.

-Birkaç mahallede kesik var

Çukur Mahallesi Muhtarı Gaffur Karatay, kesinti şikâyetlerinin kendilerine de geldiğini söyledi. Muhtar Karatay, “Hastane Caddesi üzerindeki sosyal evlerin olduğu bölgenin yanı sıra, Kazancı Tepesi, İstiklal Sokak gibi yerleşim yerlerinde de internetin olmadığı vatandaşlar tarafından bize bildirildi. Biz de gerekli yerlere başvurduk ve ekiplerin gönderileceğini söylediler. Sonucu bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa