SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

2020 yılında yakalanan en büyük uyuşturucu

2020 yılında yakalanan en büyük uyuşturucu
Bu haber 01 Haziran 2020 - 0:01 'de eklendi ve 103 kez görüntülendi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca, yapılan operasyon kapsamında 2020 yılı içinde şimdiye kadar ki tek operasyondaki en büyük uyuşturucu miktarı ele geçirildi.

Diyarbakır İl Jandarma KomutanlığıncaBTÖ ile yasadışı uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasında var olan bağı somut deliller ile ortaya koymak, operasyon bölgesi içerisinde saklanan uyuşturucu maddeleri ve bunları gizleyenleri bularak adalete teslim etmek maksadıyla; Lice ilçesi Birlik, Tepe ve Budak Köyleri kırsalında icra edilen Narkoterör Operasyonu başarıyla tamamlandı.

Söz konusu operasyon esnasında; içerisine sulama sistemi kurulmuş vaziyette bulunan 14 ayrı noktada, 710 bin kök kenevir bitkisi ile kenevir bitkilerini sulamak maksadıyla tarlaların içerisinde kurulu şekilde tespit edilen 2 bin 620 metre uzunluğundaki su hortumu/borusu, (1) adet çanta tipi jeneratör, (1) adet jeneratör, (6) adet su motoru, (90) metre elektrik kablosu, (75) metre çelik halat ele geçirilmiş, ele geçirilen kenevir bitkileri numune alınmasını müteakip diğer malzemeler ile birlikte yerinde imha edildi.

Diyarbakır ili Lice ilçesinde ele geçirilen kenevir bitkisi, 2020 yılı Mayıs ayına kadar ülke genelinde tek operasyonda yakalanan en büyük miktar oldu. Uyuşturucu maddeyi kaynağında yok ederek milyonlarca vatandaşımızın zehirlenmesine engel olunduğu ifade edildi.

Operasyon bölgesi içerisinde, kenevir tarlası içerisinde suçüstü yakalanan iki şüpheli gözaltına alınarak adli işlemlerine başlanıldı.

Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir. Denildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA