SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“2021 yılını Sert Kabuklu Meyveler yılı olarak görüyoruz”

“2021 yılını Sert Kabuklu Meyveler yılı olarak görüyoruz”
Bu haber 02 Kasım 2020 - 0:07 'de eklendi ve 72 kez görüntülendi.

Sert kabuklu meyve yetiştiriciliğine yönelik yapılacak çalışmalara yönelik toplantı Vali Münir Karaloğlu Başkanlığında gerçekleşti. Vali Karaloğlu, 2021 yılını Sert Kabuklu Meyveler yılı olarak gördüklerini söyledi.

Tarımsal kalkınmaya yönelik olarak çalışmalarını sürdüren Vali Karaloğlu, bu konudaki paydaşların katılımıyla gerçekleşen toplantıda, tüm sektörlerin yapılan toplantıya dahil olduğunu belirterek Diyarbakır’ın üretim bakımından her yönüyle masaya yatırılacağını ifade etti.

Yapılan sunumlarla devam eden toplantıda, sürdürülen çalışmalar ile planlanan projeler hakkında bilgi alan Karaloğlu, 2021 yılını Sert Kabuklu Meyveler yılı olarak gördüklerini dile getirerek bu konuda herkesin seferber olmasını istedi.

“Toprağından bereket fışkıran Diyarbakır’ımızı en ileri düzeye taşımak için gayret ediyoruz” diyen Karaloğlu, Diyarbakır’ın tarım potansiyelini sonuna kadar değerlendireceklerini söyledi.

E –Ticarete Ağırlık Verilecek

Üretilen organik ürünlere ve e-ticaretin önemine vurgu yapan Karaloğlu, dijital pazarlamada Dünya’nın farklı bir yere gittiğini, bu trendi kaçırmamak ve avantaja çevirmek gerektiğini söyleyerek dijitale geçilip üretilen bu ürünleri e-ticarete açmanın önemine değindi.

Vali Yardımcısı Başkanlığında Dicle Üniversitesi, Tarım İl Müdürlüğü, GAP ve Karacadağ Kalkınma Ajansları, Orman İşletmeleri, Büyükşehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsalarının dahil olduğu bir komisyon kurulacağına da değinen Karaloğlu, yapılacak çalışmalarla 2021 yılında sonuç almayı planladıklarını belirtti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA