SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“2022’nin bahar ayında hizmette olacak”

“2022’nin bahar ayında hizmette olacak”
Bu haber 21 Haziran 2021 - 9:31 'de eklendi ve 159 kez görüntülendi.
  • Belediye Başkanı; “Eseri olmayanın tarihte yeri olmaz”

 

İlçemiz Belediye Başkanlığı’nın yeni binasının temel atma töreni yapıldı. Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başka Vekili Münir Karaloğlu, 2022’nin bahar ayında belediye binasının hizmete gireceğini duyurdu. Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, eseri olmayanın tarihte yeri olmayacağını söyledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından üstlenen Belediye Başkanlığı Hizmet Binası temel atma törenine Vali Münir Karaloğlu, milletvekilleri, daire başkanlarının da katıldığı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Vali Karalloğlu, belediye binasının 2022’nin bahar ayında hizmete gireceğini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Göreve başladığımız ilk gün, Belediye Başkanımız hayırlı olsun ziyaretinde elinde dosyayla geldi. Projenin, tüm çalışmaların yapıldığını, bir tek ödenek konusunda sıkıntı olduğunu söyledi. Biz inceledik, artı işlevini kaybeden binanın yenilenmesi gerektiğini, raporların da o doğrultuda olduğunu gördük. Mimari açıdan istediğimiz durumda değildi. Biz proje üzerinde revizyona giderek bölgenin mimarisine uygun bir hale getirdik ve çok güzel bir projenin temelini bugün burada atıyoruz. Başkanımızın yoğun çabası için teşekkür ediyorum.”

Vali Karaloğlu’nun konuşmasının ardından Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker bir konuşma yaptı. Milletvekili Eker, “Çermik’in tabiat harikası yer altı ve yer üstü kaynakları var. Ekolojik, sağlık ve tarih turizmi açısından alt yapısı var. Artan nüfusa paralel olarak daha iyi bir düzeye kavuşmaya ihtiyacı var. Çermik bize hep destek oldu. Bizim buraya çok daha iyi duruma getirme gibi bir görevimiz var. Çermik, daha güzel hizmetleri alamaya devam edecektir. Sayın Valimizin Çermik’e birtakım öncelikler vermesi anlamlıdır. Çünkü daha önce hak ettiği desteği almıyordu. Şimdi hükümetimizin ve valimizin desteğiyle daha güzel hizmetlere kavuşacak” dedi.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ise eseri olmayanın tarihte yeri olmayacağını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Sağolsun Sayın Valimiz bizden desteğini hiçbir zaman desteğini esirgemedi. Burada 2019 yılında doğalgazın temel atma törenini gerçekleştirdik. Asbest boruları değiştirerek vatandaşımızın temiz borularla su içmesini sağladık. Şimdi 24 saat içme suyuna sahip bir ilçeyiz. Bu hizmetleri yaparken çok eleştirildik ama bir şeyler yapabilmek için bazı şeylerde katlanmak lazım. Şimdi yollarımız da düzeliyor. Hayali olmayanın projesi olmaz, projesi olmayanın eseri olmaz, eseri olmayanın tarihte yeri olmaz. Bu konuda bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza, milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah bana kıymetli hemşerilerime hizmet etmeyi nasip etsin.”

Yapılan konuşmaların ardından hizmet binasının temeli için butonlara basıldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA