SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

207 ünite kan toplandı

207 ünite kan toplandı
Bu haber 21 Mart 2021 - 23:52 'de eklendi ve 117 kez görüntülendi.

Kızılay gezici aracın ilçemizde kaldığı iki gün içerisinde 207 ünite kan toplandı. Türk Kızılayı Çermik Şube Koordinatörü Bilal Çelikten, Eylül ayında toplanan 161 ünite kan son zamanlardaki en büyük kan bağışını, yılın ilk bağış kampanyasında bu sayının geçilmesinin mutluluk verici olduğunu söyledi.

Korona virüs salgını sonucu kan stoklarında kritik seviyeye gelindiğinin belirtilmesinin ardından kan bağışı kampanyası için seferber olundu. Türk Kızılayı Çermik Şube Koordinatörlüğü de kampanya yaparak kan bağışı çağrısında bulundu.

Diyarbakır’dan ilçemize gelen gezici kan bağışı aracı belediye meydanında kan bağışı toplamaya başladı. İki gün süren kampanya çerçevesinde 207 ünite kan toplandı. Türk Kızılayı Çermik Şube Koordinatörü Bilal Çelikten, toplumun her kesiminden kampanyaya olumlu destek verildiğini söyledi. Türk Kızılayı Çermik Şube Koordinatörü Çelikten, “Eylül ayında 161 ünite kan toplamıştık. Bu kampanya ile son zamanlarda yapılan en büyük bağış oldu. İlçemiz kan bağışı konusunda her zaman duyarlı olmuştur. Tek kaynağı insan olan kana hepimizin ihtiyacı olabilir. O yüzden her zaman kan stokumuzu üst seviyede tutmalıyız. Destek olan herkese teşekkür ederim” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA