SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

25 dönüme yeni hal kompleksi

25 dönüme yeni hal kompleksi
Bu haber 17 Aralık 2018 - 0:11 'de eklendi ve 465 kez görüntülendi.

-İlçeye modern meyve ve sebze hali yapılacak

 

Başta Diyarbakır olmak üzere çevre il ve ilçelerin meyve ile sebze ihtiyacını karşılan ilçemiz, modern bir sebze-meyve hali kompleksine kavuşuyor. Yeni meyve ve sebze hali 25 dönüm alan üzerine yapılacak.

İlçemiz Belediye Başkanlığı, Yeni Sebze ve Meyve Hali kompleksi için Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığına başvurdu. Projesi hazırlanan ve ihale aşamasına getirilen Yeni sebze ve meyve hali kompleksinin Kale Mahalle Haburman eski yolu Kızılyamaç mevkiinde 25 dönüm alan üzerine yapılacak.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, ilçenin modern bir sebze haline büyük bir ihtiyacı olduğunu, eski mezbahana yerine yapılan ve 4 işyerinden ve sebze hali bile denilemeyecek yerin ihtiyacı karşılamaktan çok uzak olması nedeniyle yeni bir sebze ve meyve hali kompleksinin yapılmasına karar verdiklerini söyledi.

Yeni sebze ve meyve hali kompleksi ile ilgili Diyarbakır Büyükşehir belediye Başkanlığına projelerini yaparak başvurduklarını bildiren Başkan Karamehmetoğlu, şöyle konuştu;

“Maalesef ilçemiz başta Diyarbakır olmak üzere çevre il ve ilçenin meyve ve sebze ihtiyacını karşılamasına rağmen modern bir sebze hali yoktu. Pazara getirilip satılıyordu. Yine buraya araçlar gelip sebze ve meyve alarak diğer yerlere götürüyordu.  İlçeye gelen turistler de yine buradan ihtiyaçlarını karşılıyorlardı. Büyük sıkıntı oluyordu. Bu da hem düzensizliğe hem de belediyemizin önemli bir gelir kaybına neden oluyordu. Bunu önlemek ve hem üreticilerin hem de bu işi yapanların daha rahat ve düzenli bir ortamda alış-verişlerini yapmalarını sağlayacağız.

Diğer illerdeki hal komplekslerinde ne varsa bizde de o olacaktır. 25 dönüm alan üzerinde belediye birimi, iş yerleri, dinlenme alanları, sosyal tesisler olacaktır. İlçemize modern bir hal kompleksi kazandıracağız. Önemli eksikliği gidereceğiz.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa