SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

30 kilometrelik Ergani yolu nihayet yapılıyor

30 kilometrelik Ergani yolu nihayet yapılıyor
Bu haber 27 Nisan 2020 - 0:19 'de eklendi ve 566 kez görüntülendi.

Bir türlü tamamlanamayan ilçemiz-Ergani arasındaki yol nihayet yapılıyor.

Yapımına yaklaşık 3 yıl önce başlanan ve ilçenin girişinden başlayarak Ergani’nin Kesentaş mahallesine kadar süren yaklaşık 18 kilometrelik yolda genişletme çalışmaları yapılarak bırakılan ve bir türlü bitirilemeyen yol için ihaleye çıkıldı.

Karayolları 9’uncu Bölge Müdürlüğü tarafından çıkılan ihalede ilçemiz ile Ergani arasındaki yolun; toprak işleri, sanat yapıları, temel, alt temel ve sathi kaplama yapılacağı yer aldı. İhale 21 Mayıs’ta Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü İhalelerBaşmühendisliği İhale Salonunda gerçekleştirilecek. İhalenin sonuçlanmasının ardından 5 gün içinde yer teslimi yapılacak ve yolun bitirilmesi için ihaleyi alan firmaya 120 gün süre verilecek.

Turistik bir ilçe olan ilçemizin yıllardır büyük sıkıntıya neden olan yollarının yapılacağı müjdesi Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu tarafından verilmişti. Vali Güzeloğlu, turizmin gelişmesinin en büyük ayaklarından birinin ulaşım olduğunu ve ilk etapta Çermik-Ergani arası yolun yapılacağını, daha sonra da Çermik-Siverek arasındaki yolda iyileştirmeye gidileceğini belirtmişti.

Vatandaşlar da virüs nedeniyle turizm sezonu açılmadan çalışmaların başlamasının önemli olduğunu belirttiler. Yıllardır ilçenin önemli sorunlarından biri olan yolun tamamlanmasıyla daha fazla turistin ilçeye geleceğini, kazalarda önemli düşüşler olacağına inandıklarını belirten vatandaşlar, emeği geçen tüm kişilere ve kurumlara teşekkür ettiler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa