SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

4 ayaklı dünyaya geldi, şaşırttı

4 ayaklı dünyaya geldi, şaşırttı
Bu haber 21 Mayıs 2018 - 0:00 'de eklendi ve 368 kez görüntülendi.

İlçemize bağlı Göktepe Mahallesinde 4 ayaklı civciv dünyaya geldi. Civcivi görenler şaşırırken, civciv sahibi Sefer Bozkurt, “Civcivi yaşatmak için elimden gelen her türlü çabayı harcayacağım” dedi.

Göktepe mahallesinde oturan ve çiftçilik yapan Sefer Bozkurt, bir hafta süre ile beslediği tavuklardan birinin ortadan zaman zaman kaybolduğunu gözlemlediğini belirterek, iki gün önce takip ettiğinde, 20 tane yavru çıkardığını gördüğünü söyledi.

Tavuğun ortalarda görülmediği zamanlarda kendi kendine yumurta yapıp, yumurtaların üzerine oturarak civciv çıkardığını bildiren Bozkurt, şöyle konuştu;

-Yaşatmak için çaba harcayacağım

“Civcivleri kontrol ederken, birinin yerinden kalkmadığını gördüm. Onu almak isterken anne tavuk üzerimize gelmeye başladı. Merakım daha da arttı. Civcive baktım, yerinden kalkamıyordu. Aldım inceledim 4 ayağının olduğunu gördüm. Bu ayaklarla yerinden kalkamıyor, fazla hareket edemiyordu. Çok şaşırdım. İlk kez 4 ayaklı civciv gördüm. Hemen alıp ilçedeki veterinere götürdüm. İnceledi, yapabileceği bir şey olmadığını söyledi. Ben de mahalleye götüreceğim. Yaşatabildiğim kadar yaşatmak için çaba harcayacağım. Gözüm gibi bakacağım. Yemini ellerimle vereceğim. Umarım yaşatırım.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa