SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

4 mahalle için sondaj çalışması başladı

4 mahalle için sondaj çalışması başladı
Bu haber 12 Şubat 2018 - 0:09 'de eklendi ve 337 kez görüntülendi.

İlçemiz bağlı 3 kırsal mahalle ve bir mezraya su verilmesi için DİSKİ tarafından sondaj çalışmaları başlatıldı.

Yıllardır su sıkıntısı çeken ve adeta susuzluğa mahkûm kalan 3 kırsal mahallede ve bir mezraya su verilmesi için sondaj vuruluyor. Sürekli Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş, DİSKİ Şube Müdürü Remzi Yıldızdağ ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ İl Müdürlüğü’ne başvuran muhtarlara ve vatandaşlara müjdeli haber geldi.

İlçemize bağlı Petekkaya, Aynalı, Balıksırtı mahalleleri ile Bereketli mezrasına bir sondajdan su verilmesi için DİSKİ tarafından öncelikli listeye alınarak çalışmalar başlatıldı.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan DİSKİ Çermik Şube Müdürü Remzi Yıldızdağ, vatandaşın mağduriyetlerini giderebilmek için sürekli çalıştıklarını belirterek şöyle konuştu;

“Muhtarlarımız ve kırsal mahallelerdeki vatandaşlarımız emin olsunlar ki bizler onlardan daha çok hangi mahallemizde yıllardır su sıkıntısı var, hangi mahallemize su verilebilir veya hangi mahallemizin öncelikle halledilmesi gereken problemi var hepsini biliyoruz.

Gönül ister ki tüm mahallelerimizin su sorununu çözelim de vatandaşlarımız rahat bir nefes alsın. Fakat olmayınca elden bir şey gelmiyor. Kırsal mahallelerden gelen tüm talepleri genel müdürlüğümüze gönderiyoruz.

Son yıllarda özellikle su konusunda büyük sıkıntı çeken Petekaya, Aynalı, Balıksırtı mahalleleri ile Bereketli mezrasını DİSKİ Genel Müdürlüğümüz öncelikli listesine aldı. Bunun akabinde aynı kuyudan su verilmesi için sondaj çalışmaları müdürlüğümüz tarafından başlatıldı. Umuyorum bu defa yeterli su miktarına kavuşarak yıllardır kırsal mahallede yaşayan bu vatandaşlarımızın sorunu çözülmüş olur. Diğer kırsal mahallelerle ilgili de çalışmalarımız hızla devam etmektedir.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA