SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

74 öğrencimiz nitelikli okullara yerleşti

74 öğrencimiz nitelikli okullara yerleşti
Bu haber 19 Ağustos 2019 - 0:04 'de eklendi ve 194 kez görüntülendi.
  • Türkiye birincimiz Kabataş Anadolu Lisesi’ni, ikincimiz ise İzmir Atatürk Anadolu Lisesi’ni tercih etti

 

Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından ilçemizde nitelikli okullar, fen, Anadolu ve meslek liselerine yerleşen öğrenci sayısı da belli oldu. İlçemizde 74 öğrenci nitelikli okullara yerleşti.

Liselere Geçiş Sınavı’nın açıklanmasının ardından öğrenciler tercihlerini yaptıktan sonra birinci ve ikinci nakil sonuçlarının da belli olması ile ilçemizde yerleşen öğrenci sayıları da netleşti. 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan öğrencimizMuhammed Emin Özkahraman İstanbul Kabataş Anadolu Lisesi’ni tercih ederken, sadece 1 soru yanlış yaparak ikinci olan öğrencimizBahtınur Arslan ise İzmir Atatürk Anadolu Lisesi’ni tercih etti.

İlçemizden bu yıl 715 öğrenci Liselere Geçiş Sınavına girdi. Sınava giren öğrencilerden 42 tanesi Fen Lisesine, üç tanesi proje okuluna, iki tanesi Sosyal Bilimler Lisesi, 13 tanesi Anadolu Lisesi’ne ve 11 tanesi Anadolu İmam Hatip Lisesi olmak üzere toplam 74 öğrencimiz proje okullarına yerleşti.

Yerleştirmelerin ardından sınavsız, diploma puanıyla öğrenci alımı yapılan okullara yerleşen öğrenci sayısı da belli oldu. Buna göre; 235 öğrenci Anadolu Lisesi’ne, 222 öğrenci Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne ve 145 öğrenci de Mesleki Liselere yerleşti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA