SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

8 bin dönüm alan sulu tarıma kavuşacak

8 bin dönüm alan sulu tarıma kavuşacak
Bu haber 11 Kasım 2018 - 23:51 'de eklendi ve 124 kez görüntülendi.

– Büyükşehir Belediye Başkanı Atilla’dan ilçemize ziyaret

 

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Kaymakam Nazlı Demir ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’nu ziyaret ederek, yürütülen çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Sinek Çayı ve Haniko Boğazı arasında kalan susuz 8 bin dönüm alanın sulu tarıma kavuşması için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, ilçemizi ziyaret etti. Başkan Atilla, Kaymakam Demir’i makamında ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi. Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’nu da makamında ziyaret eden Başkan Atilla, belediyelerin yürüttüğü çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Her ilçede hükümetin desteğiyle çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Başkan Atilla, şöyle konuştu:

“Çermik ilçesi Sinek Çayı ile Haniko Boğazı arasında kalan susuz 8 bin dönüm arazinin sulu tarıma kavuşması için yaptığımız çalışmalar devam ediyor. Kırsal kalkınma için çiftçimize destek oluyoruz. Devletimizin yaptığı çalışmalar neticesinde kaplıcalarıyla meşhur ilçemizde, Türkiye’nin her yerinden misafirlerimizi ağırlayacak alt yapı oluşturuldu. Üst yapı çalışmaları da sürüyor ve hızla tamamlanacak. Konaklamadan ulaşıma birçok konuda gelişen ilçemizi, yerli ve yabancı turistler, gönül rahatlığıyla gezebilir. Herkesi, kültürel, doğa ve tarihi yönden önemli bir noktada bulunan ilçemizi görmeye davet ediyorum.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA