SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Adalet dağıtıcısında vicdanı en önemli kriter olarak görüyorum”

“Adalet dağıtıcısında vicdanı en önemli kriter olarak görüyorum”
Bu haber 01 Aralık 2019 - 23:47 'de eklendi ve 387 kez görüntülendi.
  • Çermik Anadolu Lisesi’nde meslek kariyer günleri

 

Çermik Anadolu Lisesi’nde meslek kariyer günleri gerçekleştiriliyor. Kariyer günlerinin ilk konuğu olan Cumhuriyet Savcısı Kemal Çelik, adalet dağıtıcısında vicdanı en önemli kriter olarak gördüğünü söyledi.

Lise konferans salonunda yapılan söyleşiye, son sınıf öğrencileri katıldı. Soru-cevap şeklinde gerçekleştirilen programda öğrenciler, Cumhuriyet Savcısı Kemal Çelik’e hazırladıkları soruları sorarken, Cumhuriyet Savcısı Çelik de tüm sorulara içtenlikle cevap verdi.

Öğrenciler üniversiteye hazırlanırken yaptığı çalışmalar hakkındaki sorusunu yanıtlayan Savcı Çelik, İnsanın hedefinin olmasına vurgu yaparak bunun başarının anahtarı olduğunu söyledi. Cumhuriyet Savcısı Kemal Çelik şöyle konuştu;

“Lise döneminde üçüncü sınıfa kadar hepimizin genelde yaptığı hata olan, günü kurtarmak adına sadece sınavlara çalışma şeklinde hareket ediyordum. Fakat bunun bu şekilde olmayacağını anlayarak sistemli düzene geçtim. Mutlaka önünüze bir hedef koyun ve sistemli çalışın. Ben7/24 çalışın faydalı olur demiyorum, düzenli çalışın diyorum. Üniversite tercihi yaparken kişi kendisini bilmeli. Hem kendini geliştirebileceği hem de bence en önemlisi sevdiği mesleği tercih etmeli.

Kendi kapasitenizin farkında olun. Yanlışın üzerine gidin. Yanlışı, yanlışla devam ettirmeyin.”

Savcılık mesleği ve görevleri hakkında sorulan soruları da cevaplandıran Cumhuriyet Savcısı Kemal Çelik, Savcılık mesleğinde vicdanın önemine dikkat çekti. Cumhuriyet Savcısı Çelik; “Adalet dağıtıcısının vicdanlı olmasını ben en önemli kriter olarak görüyorum. Eve gittiğinizde başınızı yastığa rahat koymalısınız” dedi.

Öğrenciler, Cumhuriyet Savcısı Kemal Çelik’e teşekkür etti. Savcı Çelik de, sıcak ve samimi ortamda gerçekleştirilen söyleşi için öğrencilere teşekkür ederken, öğrencilerin vizyonunun ve hedefinin olmamasından şikayet ederek, düzenli çalışma tavsiyesini yineledi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa