SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“ADEM kadınlarımız için fırsattır”

“ADEM kadınlarımız için fırsattır”
Bu haber 15 Nisan 2018 - 23:55 'de eklendi ve 113 kez görüntülendi.
  • Kaymakam, Aile Destek Merkezi’nde incelemelerde bulundu

 

İlçemiz Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Aile Destek Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Kaymakam Olçaş, aile destek merkezinin kadınları için fırsat olduğunu söyledi.

Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından açılan Aile Destek Merkezi’nde (ADEM) Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş incelemelerde bulundu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olarak açılan ADEM, kadınlarımızın burada meslek sahibi olmasını sağlayacak.

İlçemiz Belediye Düğün Salonu üzerinde açılan Aile Destek Merkezi’nde ilçemiz kadınlarına yönelik kurslar açıldı. Bu kurslarda okuma yazma bilmeyen kadınlarımız okuma yazma öğrenirken, bunun yanı sıra Kuran-ı Kerim, el sanatları, resim kursu ilk etapta açılan kurslar oldu. Kurs sayılarının ileride artacağını söyleyen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abubekir Tekdemir, kursların hafta içi mesai saatleri boyunca açık olduğunu söyledi. Kurslara katılmak isteyen kadınların Aile Destek Merkezi’ne başvurabileceklerini de belirten Tekdemir, kurslara katılan kadınların 3-6 yaş arası çocukları için kreş faaliyetinin de bulunduğunu vurgulayarak ilçeye hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Aile Destek Merkezi’ni yerinde inceleyen Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş, burada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abubekir Tekdemir’den yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kaymakam Olçaş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyetini yürütecek olan merkezin ilçedeki kadınlar için fırsat olduğunu belirterek şöyle konuştu; “İlçemizde gerek Halk Eğitimi Merkezi olsun, gerekse ÇATOM olsun kadınlarımıza yönelik birçok kursu hayata geçiriyorlar. Şimdi de bu merkezimizle birlikte kadınlarımız için yeni bir fırsat doğmuş oldu. Kadınların ve kızların buradaki kurslarda öğrendikleriyle kendi kazançlarını elde edebileceklerini düşünüyorum. Bundan sonra da bu merkezimizi sık sık ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alacağız. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa