SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“ADEM kadınların gelişimini sağlayacak”

“ADEM kadınların gelişimini sağlayacak”
Bu haber 01 Mart 2021 - 0:04 'de eklendi ve 100 kez görüntülendi.

İlçemiz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Melike Belkıs Aile Destek Merkezi bugün açılıyor. Kaymakam Ramazan Polat, “ADEM, kadınların gelişimini sağlayacak” dedi.

İlçemiz Kaymakamı Ramazan Polat, Aile Destek Merkezi’nin(ADEM) açılması nedeniyle açıklamalarda bulundu. Aile Destek Merkezine Melike Belkıs Aile Destek Merkezi adını verdiklerini ve ilçeye hayırlı olmasını söyledi.

Kaymakam Ramazan Polat, yaptığı açıklamada;

“Aile Destek Merkezi bünyesinde kadınlara yönelik Kurân-ı Kerim kursu, okuma yazma kursu, dikiş, nakış kursu, spor kursu, minia halı kursu ve kurslara katılacak olan kadınlarımızın 3-6 yaş çocuklarını bırakabileceği ve çocukların zamanlarını geçirebileceği oyun sınıfı, ilk etapta açılacak olan kurslar arasındadır.

Aile Destek Merkezi ile ilçemizde kadınlarımız sosyal alanda kendini yetiştirebilecek ve verilecek olan el becerileri kursları ile aile bütçesine katkı sunabileceklerdir.

Aile Destek Merkezi’nde kadınlarımız, ilgili kurumlar tarafından da verilecek olan eğitimler ile sosyal, kültürel, sağlık, eğitim ve dini alanlar da kendilerini yetiştireceklerdir. Aynı zamanda Aile Destek Merkezinde İlçemizde açılan Sosyal Hizmet Merkezi görevlileri tarafından özel eğitimler verilerek, kadınlarımızın aile içi sosyal ilişkileri de geliştirilebilecektir.

Bugün itibari ile açılan Aile Destek Merkezimiz ülkemizde yaşanan korona virüs salgın hastalığı nedeni ile pandemi kurallarına uygun bir şekilde açılacak ve çalışmalarına devam edecektir. Kurslarımıza katılmak isteyen kadınlarımız Hükümet Konağı bitişiğinde bulunan Melike Belkıs Aile Destek Merkezine başvuru yapabilirler” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa