SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Adıyaman Yolu yapılacak

Adıyaman Yolu yapılacak
Bu haber 05 Kasım 2018 - 0:18 'de eklendi ve 425 kez görüntülendi.

Vali; “İlçenin tüm çevre il ve ilçelerle bağlantı yollarını yapacağız”

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Adıyaman yolu dâhil olmak üzere, ilçenin tüm çevre il ve ilçelerle bağlantı yollarını yapacaklarını söyledi. Vali Güzeloğlu, “Çermik’e bir yatırım yaparsam, karşılığını bin alırım. Niye Çermik’in sokakları gül kokmasın?” dedi.

Ak Parti 22. Dönem Milletvekili hemşerimiz Avukat Cavit Torun’un gündeme getirdiği, ilçemizi kör noktadan kurtaracak olan Adıyaman yolu için Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’ndan güzel haber geldi.

Hemşerimiz Avukat Cavit Torun zamanında belli bir mesafe kaydedildikten sonra hiçbir milletvekili, siyasetçi ve yöneticinin el atmayarak adeta kaderine terk ettiği Adıyaman yolu, ilçemizin turizm alanında geliştirilmesi için gerçekleştirilen toplantıda gündeme geldi.

İlçemizin turizm merkezi olması için yapılan toplantıda konuşan Vali Güzeloğlu, çevre yolların yapımı olmak üzere her seçeneğin masada bulunduğunu belirterek şöyle konuştu;

“Bir yerde turizmi geliştirmek için en önemli paydaşlardan biri de yoldur. Bunun için Çermik’in çevre il ve ilçelerle bağlantı yollarını, alt ve üst yapı çalışmalarını tamamlayacağız. Önümüzde Adıyaman yolunun yapımı, Çermik-Ergani, Çermik-Siverek yolları bulunuyor. Bu yolların duble mi yoksa 3 şeritli halde mi yapılması için değerlendirmelerde bulunup, sonucuna göre çalışmalar gerçekleştireceğiz.

Ben Çermik’e yatırım yapacağım. Çünkü biliyorum ki Çermik’e bir yatırım yaparsam karşılığını bin alırım. Niye Çermik’in sokakları gül kokmasın? Bunların hepsini gerçekleştireceğiz”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA