SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

AFAD ekipleri çalışmaya başladı

AFAD ekipleri çalışmaya başladı
Bu haber 17 Mart 2019 - 23:58 'de eklendi ve 191 kez görüntülendi.
  • Düşen kayalar temizlenecek, yeni kanallar açılacak
  • Acil durum nedeniyle Cumhurbaşkanlığından direk ödenek sağlandı

 

Mahallesi’nde park yapılırken Tarihi kalenin bir bölümünün çökmesi nedeniyle ilçemize gelen AFAD ekipleri çalışmalara başladı. Düşen kayalar temizlenecek, yeni kanallar açılacak. Acil durum nedeni ile Cumhurbaşkanlığı’ndan direk ödenek sağlandı.

Diyarbakır’dan gelen AFAD ekipleri, göçmenin meydana geldiği alanda çalışmalara başladı. Ekip, düşen kayaların kırılmasına gelerek çalışmaları yerinde inceledi. AFAD Yetkilileri, kaleden kopan kayaların tamamen kırılacağını, kale önünden yeni kanallar açılacağını belirterek, “Kırılan kayalar zemine gömülecek” dedi.

Tarihi kalede muhtemel düşebilecek kayaların bulunduğunu bildiren AFAD Yetkilileri, “Bunlar da yere indirilecek. Bu kayalar da yere gömülecek. Yaklaşık 20 günde bu işler tamamlanacak. Ondan sonra da Tarihi Kalede neler yapılacağına karar verilecek” diye konuştu.

Acil durum nedeni ile yapılacak harcamalar için Cumhurbaşkanlığı’ndan gerekli ödeneğin gönderildiğini de açıklayan AFAD Yetkilileri, ödenek konusunda bir sıkıntı olmadığını söyledi.

-15 aileye yardım

Bu arada Kaleden kayaların düşmesi nedeni ile Kale önünde evleri bulunan ailelerden 15 aile, İlçemizdeki devre mülk tesislerine yerleştirilirken, ailelere de ilk etapta Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfın’dan 500 TL yardım yapıldığı öğrenildi. Aileler, Kale önünde yapılacak çalışmaların tamamlanmasından sonra evlerine dönmeleri bekleniyor.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa