SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

AFAD’tan farkındalık eğitimi

AFAD’tan farkındalık eğitimi
Bu haber 01 Kasım 2021 - 10:14 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi.

AFAD Diyarbakır İl Müdürlüğü tarafından, farkındalık oluşturulması için kamu kurum ve kuruluş çalışanlarına ve vatandaşlara afet eğitimi verildi. AFAD gönüllüleri, esnafları da gezerek bilgilendirme broşürleri dağıttı. Kaymakam Ramazan Polat da çalışmaların bir kısmında yer aldı.

AFAD İlçe Başkanı Bilal Çelikten, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı AFAD tarafından 2021 yılı; toplumda afet farkındalığının geliştirilmesi, afet risklerini azaltma ve önlem alma konularında davranış değişikliği oluşturulması amacıyla Türkiye Afet Eğitim Yılı ilan edildiğini belirtti.

Çelikte; Afet eğitimleri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de olası riskleri önleme ve zarar azaltma çalışmalarının önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Bu kapsamda Diyarbakır il AFAD müdürlüğü ve Çermik Kaymakamlığınca 2021 afet farkındalık eğitimi yılı nedeni ile yapılan protokol çerçevesinde ilçemizde eğitim kampı başladı.

Yaşadığımız coğrafyadaki tehlikeleri tamamen yok etmemiz veya sıfıra indirmemiz henüz olanaklı bulunmadığından, ancak alınacak önlemlerle, bireysel ve toplumsal eğitimlerde kazanılacak bilgilerle, afet ve acil durumların yol açabileceği zarar görebilirlik seviyeleri azaltılmış, can ve mal kayıpları engellenmiş olabilecektir.

Deprem tehlikesi, sel ve taşkınlar başta olmak üzere günlük yaşamdaki etki derecesi büyük olan afet konularını kapsayan eğitim programı kamu kurum ve kuruluşlarındaki personellere ve halka afet farkındalık eğitimi verildi. Bunun yanında İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Amirliği ve özel güvelik personellerine ise afet farkındalık ve çadır kurma eğitimleri verildi. İlçemizde ikamet eden, 20 kişilik AFAD gönüllülerine ise 2. modül eğitimi ilçede kurulan kamp alanında gerçekleştirildi” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA