SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Ağaçlandırma bayramında 5 bin fidan dikildi

Ağaçlandırma bayramında 5 bin fidan dikildi
Bu haber 22 Kasım 2021 - 10:16 'de eklendi ve 27 kez görüntülendi.

Milli Ağaçlandırma Bayramı kapsamında ilçemizde 5 bin fidanın dikimi gerçekleştirildi.

Kaymakam Ramazan Polat, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Orman İşletme Şefliği, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, öğrenciler ve hemşerilerimizin katıldığı ağaçlandırma kapsamında ilçemize nefes katacak olan fidanlar toprakla buluştu.

Toprak ananın bize her türlü güzelliği sunduğunu belirten Kaymakam Ramazan Polat sözlerini şöyle sürdürdü; “Küresel ısınma ve artan kuraklık neticesinde su kaynaklarımız gittikçe tükeniyor. Bunun önüne geçebilmemizin en temel şartlarından biri ağaçlandırma yapmaktır. Burada diktiğimiz fidanlar inşallah ilçemize nefes olacak. Gelecek nesillerimiz bu sayede hem daha çok oksijene kavuşmuş olacak hem de kuraklıktan etkilenmeyecek.”

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da doğayı korumanın önemini vurguladı. Başkan Karamehmetoğlu, “Sadece ağaç dikmekle bu iş yürümez. Hep birlikte onları korumalı, zarar verenleri uyarmalıyız. Doğaya hak ettiği değeri vermezsek, doğa da bize gereken cevabı verir. O yüzden çevre bilincini toplumun her kesimine aşılamalıyız” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA