SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Akçaörtenli kadınların okuma aşkı

Akçaörtenli kadınların okuma aşkı
Bu haber 17 Şubat 2019 - 23:50 'de eklendi ve 109 kez görüntülendi.

Akçaörtenli kadınların okuma aşkı, gençlere örnek oluyor.Kadınlar, ilçemiz kırsal mahallelerini ziyaret eden Kaymakam Nazlı Demir’den okuma yazma kursu açmalarını talep etti.

Kırsal mahalle gezi programları kapsamında Akçaörten Mahallesini ziyaret eden Kaymakam Nazlı, mahalle sakinleri ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Özellikle kadınların kırsalda neler yaptıkları hakkında bilgi alan Kaymakam, mahalledeki kadınların eğitim durumları hakkında bilgi aldı.

Genelde okuma-yazma bilmeyenlerin oluştuğu kırsal mahallede, gençlere örnek gösterilecek bir talep kadınlardan geldi. Kadınlar, mahallede okuma-yazma kursunun açılmasını, artık okuyup yazmak istediklerini söylediler.

Kaymakam Nazlı Demir yapılan bu talepten oldukça memnun oldu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan’a talimat vererek Akçaörten Mahallesinde okuma-yazma kursunun açılmasını istedi. Müdür Bozdoğan, kurs için uygun yer olan ve daha önce öğretmen lojmanı olarak kullanılan binanın okuma-yazma kursu için kullanılacağını belirtti.

Kaymakam Demir, “kadınlarımız artık daha da bilinçli olmaya başladılar. Kadınların okuması bilinçli olması, aynı zamanda bilinçli anne olmalarını sağlayacaktır. Bu da vatanına milletine layık, bilinçli evlatlar yetiştirmesine vesile olacaktır. Bu yüzden bu tür talepler bizleri oldukça mutlu ediyor, şeklinde konuştu.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa