SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Akdağ; “Doğruluk her zaman kazanacaktır”

Akdağ; “Doğruluk her zaman kazanacaktır”
Bu haber 26 Mart 2019 - 14:37 'de eklendi ve 361 kez görüntülendi.
  • DSP Genel Başkanı; “DSP halkın içinden çıkmış gönüllerin partisidir”

 

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ilçemize gelerek Belediye Başkan Adayı Nurettin Akdağ’a destek oldu.  DSP Genel Başkanı Aksakal, DSP’nin halkın içinden çıkmış gönüllerin partisi olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Nurettin Akdağ ise doğruluğun ve dürüstlüğün her zaman kazanacağını bildirdi.

Seçime girilen son haftada DSP tarafından miting düzenlendi. Mitinge DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, parti yöneticileri, DSP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ali Artun katıldı. DSP İlçe Teşkilatı ve partililer tarafından karşılanan DSP Genel Başkanı, en mutlu ve huzurlu günlerinden birini yaşadığını söyledi.

Genel Başkanın gelişi öncesi seçim otobüsünden vatandaşlara seslenen DSP Belediye Başkan Adayı Nurettin Akdağ, kısa vadede olmasa da uzun vadede doğruluğun daima kazanan taraf olacağını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bize böyle bir partiyi kazandırdığı için Ecevit’i rahmet ve minnetle anıyorum. Biz, koltuğu kazanmadan sizin gönlünüzü çoktan kazanmışız. Ben kimseyi eleştirirken arkadan konuşmam, direk yüzüne söylerim. Biri gönül belediyeciliği diyor. Eğer gönül belediyeciliği böyle olacaksa biz o belediyeciliği istemiyoruz. Aklımızla oynamasınlar.

Öteki çıkıp konuşursam yer yerinden oynar diyor. Çıkıp bunu açıklamalısın, biz o sokağa çıkamayanlardan değiliz. Hani beraber yürümüştünüz bu yollarda, hani beraber ıslanmıştınız. Kısa vadede olmasa da uzun dönemde doğruluk kazanacaktır. En üst perdeden koruculuk, iş-kur satıldı deniliyorsa bu doğru bir anlayış değildir.

Kimse özel istek ile kapımıza gelmesin, biz genel istek üzerinden yürüteceğiz. Bir yağmalama furyası almış gidiyor, şu kadar çimento, şu kadar tuğla diye. Kimin parasını kime dağıtıyorsunuz?

Ne yürünecek bir sokağımız var, ne de içilecek bir bardak suyumuz var. Çermik’in kentleşmeden çıkıp köye doğru gittiğini hepimiz görüyoruz. Biz kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, kimseyi kutuplaştırmaya müsaade etmeyeceğiz. Yapabilecekleri projeler üzerinden konuşsunlar, sonra bu sözlerin altında kalırlar.

-Hizmeti vatandaşın ayağına götüreceğiz

Sokağın ortasından kanalizasyon geçiyor, ölülerimizi sokak aralarına gömüyoruz, otopark yok, minibüsler ortada duruyor. Bunların hepsi çözülecek. Projelerimizin yüzde 80’i gençlere yönelik olacak. Vatandaşı kapımıza getirtmeyeceğiz, biz vatandaşın ayağına hizmeti götüreceğiz.”

-17 yılda ülkeyi uçuruma sürüklediler

DSP Belediye Başkan Adayı Nurettin Akdağ’ın konuşmasının ardından seçim otobüsünden vatandaşlara seslenen DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, 17 yılda Ak Parti hükümetinin ülkeyi uçuruma sürüklediğini belirterek, şöyle konuştu;

“Çermiklilerle, Diyarbakırlılarla gurur duyuyorum. Gittiğimiz her yerde başımız açık, alnımız dik. Bazıları nereden çıktı bunlar diyorlar. DSP halkın içinden çıkmış gönüllerin partisidir. DSP herkesin partisidir.

-Ülkeyi bu hale sizler getirdiniz

2002 yılında devletin borcu 150 milyar dolara kadar inmiş, tek bir şehit vermeyen ülke teslim ettik kendilerine fakat o ülkeyi batak duruma getirdiler. Kardeşi kardeşe düşman ettiler. 17 senedir beka sorunu olmayan ülkede bir anda beka sorunu çıktı. Böyle bir sorun yok, varsa da eğer bu ülkeyi 17 yıldır yöneten sizler bu hale getirdiniz. Süleyman Şah türbesini gecenin bir yarısı alıp kaçarsan, teröristleri sınırdan davul zurnayla geçirirsen o zaman beka sorunu olmaz, şimdi işler tersine dönünce beka sorunu ortaya attılar.

Artık satacak bir şey kalmadı, varlık fonu diye bir şey çıkardılar. 10 gün önce bir kararname onu da satışa çıkardılar. Ekonomi bitti, satacak bir şey kalmayınca beka sorunu ortaya atıldı. En büyük beka sorunu sizin ülkeyi sürüklediğiniz uçurumdur.

Bunların korkuları yerel seçimde kaybettikten sonra genel seçimde de düşeceklerdir. DSP gümbür gümbür gelecek ve yine iktidarda olacaktır. Hepinizle gurur duyuyor ve teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından beyaz güvercinlerin uçurulmasıyla miting sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa