SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Akıl ve zeka oyunlarında öncü olacağız”

“Akıl ve zeka oyunlarında öncü olacağız”
Bu haber 03 Mart 2019 - 23:48 'de eklendi ve 92 kez görüntülendi.
  • Proje, Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından onaylandı…

 

İlçemizde öğretmenlere, “Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimi” verilecek. Proje, Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından onaylanan proje ile akıl ve zeka oyunlarında öncü ilçelerden biri olacağız.

Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa hazırlanan ve 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmeye hak kazanan “Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimi” projesi, Kaymakam Nazlı Demir ve Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan Maral’ın katıldığı törenle imzalandı.

Proje kapsamında ilçemizde görev yapan 60 öğretmene üç gün sürecek eğitimle 28 farklı akıl ve zeka oyunu ile ilgili kurs verilecek. İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, alınacak eğitimle, öğretmenleri öğrencilerimize pratik düşünme, alternatif çözüm yolları bulma ve rasyonel düşünme konusunda yol gösterici olacağını belirterek şöyle konuştu;

“Bu eğitime katılan öğretmenlerimiz, akıl yürütme,  görsel-uzamsal düşünme, yaratıcılık, strateji geliştirme, planlama, problem çözme, dikkati yoğunlaştırma ve kısa sürekli hafızayı etkin kullanma becerilerinin gelişmesine katkı sağlayan akıl ve zekâ oyunları alanında teorik ve uygulamalı eğitim alacak olup bu oyunlarla ilgili birçok alıştırma yapacaklar.

Eğitim sonunda zekâ ve akıl oyunları alanında özel bilgi ve beceri, bu oyunların farklı gelişim alanlarına yönelik kullanımı konusunda farkındalık ve eğitimde zekâ oyunlarının kullanımı konusunda bilgi sahibi olacak olan katılımcılar, oyunları iyi düzeyde oynayabilecek seviyeye gelebilecek ve bu oyunların eğitimini verebilecekler.

Her branştan ilkokul, ortaokul ve lise öğretmenlerinden oluşan 60 öğretmenimiz katılacak. Buradan aldıkları eğitimleri de öğrencilerimize aktararak onların gelişimine büyük katkı sağlayacaklarını umuyorum.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA