SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Adanaspor Akhisar Belediyespor Alanyaspor Antalyaspor Beşiktaş Bursaspor Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Gaziantepspor Gençlerbirliği İstanbul Başakşehir Kardemir Karabükspor Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Osmanlı Spor Trabzonspor

Altın kızlar

Bu haber 26 Şubat 2018 - 0:20 'de eklendi ve 475 kez görüntülendi.
  • 15 dalda derece elde edip, 22 madalya ve 2 kupa ile döndüler

 

Çermik Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri spor dalında büyük başarıya imza attılar. 15 dalda dereceye giren öğrenciler, 22 madalya ve 2 kupa ile döndüler.

Milli Eğitim ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan protokol neticesinde illerde gerçekleşen okul sporları turnuvalarında, Çermik Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri büyük başarı elde etti.

Diyarbakır’da düzenlenen satranç turnuvasında özel okulların, fen liselerinin, Anadolu liselerinin yer aldığı 124 okulun katıldığı turnuvada il birincisi olarak Diyarbakır’ı, 29 Mart’ta düzenlenecek olan Elazığ Bölge Türkiye Şampiyonasında temsil etmeye hak kazandılar.

Takım olarak genç kızlar Atletizm A ve B kategorilerinde il üçüncüsü olan okul, bireysel sonuçlarda da çok sayıda derece elde etti.

Atletizm A kategorisinde; 400 metre koşuda İpek Savcı il 2’ncisi, 200 metre koşuda İpek Savcı il 3’üncüsü, Sinem Yerlikaya 1500 metre koşuda il 3’üncüsü, Ferda Polat 300 metre Engelli koşuda il 3’üncüsü, Ferda Polat 100 metre Engelli koşuda il 4’üncüsü, Berivan Gül Disk atmada il 4’üncüsü ve Sultan Çetin Cirit atamada il 3’üncüsü

Atletizm B Kategorisinde; Serpil Altan 1500 metre koşuda il 2’ncisi, Serpil Altan 800 metre koşuda il 2’ncisi, Özge Çiçekdağ 100 metre Engelli koşuda il 2’ncisi, Yağmur Turan uzun atlamada il 3’üncüsü, Songül Aytekin 200 metre koşuda il 4’üncüsü ve yine Songül Aytekin Gülle atamada il 3’üncüsü oldu.

Bu sonuçlara göre toplam 15 dalda derece elde eden Çermik Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 22 madalya 2 kupa ile ilçemize döndü.

Çermik Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdiresi Gülay Korkusuz, öğrencilere ve bu öğrencilerin özellikle de kızlar olmasından dolayı yaptıkları yatırımın meyvelerini almaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek şöyle konuştu;

“Masa Tenisi, kros, futbol, atletizm ve daha çok fiziksel yetenek isteyen branşlarda derece yapıp kupa madalya ile ödüllendirilen öğrencilerimiz ve okulumuzla hep gurur duyduk. Ancak bu başarı beklenen başarı diyenler oldu. Meslek liselerinin başarılı olduğu tek alan spor diyenler oldu. Meslek Lisesi eşittir spor diyenler de oldu.

Ama biz bugün Satrançta yaptığımız başarı ile bu tezi çürütmüş olduk. Bir zeka oyunu bir akıl yürütme oyunu olan zihin jimnastiğinde de başarmayı, kazanmayı bildik. Nice kolejlerin, Fen ve Anadolu liselerinin yer aldığı bu turnuvaya Çermik ilçe 1’incisi olarak katılıp, 124 takımı geride bırakarak Diyarbakır İl 1.si olduk ve ilimizi Elazığ’da yapılacak olan Bölge Türkiye Şampiyonasında temsil etmeye hak kazandık. Biz meslek liseleri her alanda buradayız, buradayız demeyi hak biliyoruz. Gerek fiziksel gerek zihinsel gerekse de projelerlerle hep var olacağız. Tüm öğrencilerimizle gurur duyarken, emeklerini esirgemeyen değerli mesai arkadaşlarıma da sonsuz teşekkür ediyorum.”

Etiketler :
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa