SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Altınları almadan parayı gönderdi, dolandırıldı

Altınları almadan parayı gönderdi, dolandırıldı
Bu haber 23 Ağustos 2021 - 8:24 'de eklendi ve 84 kez görüntülendi.

İlçemizde bir kuyumcu altınları almadan parayı gönderince 44 bin lira dolandırıldı.

İddiaya göre ilçemizde kuyumculuk yapan bir kişi, yine ilçemizde oto tamirciliği yapan arkadaşının kendisini arayarak hastanede doktor olan tanıdığının Cumhuriyet Altınları olduğunu ve araç almak için bunları bozdurmak istediğini söyledi.

Bunun üzerine doktor olduğu iddia edilen kişiyle görüşme yapan kuyumcu, 14 Cumhuriyet Altınına karşılık 44 bin 310 lira vereceği konusunda anlaştı. Doktor olduğunu belirten kişi kendisinin şu anda noterde olduğunu ve araç için parayı acil vermesi gerektiğini, altınları daha sonra kendisinin getireceğini belirtti. Bunun üzerine kuyumcu, arkadaşının aracı olması nedeniyle ilk etapta hesabında bulunan 27 bin 500 lirayı U.K.’nin hesabına attı. Kalan 16 bin 810 lirayı da oğlunun hesabından bu kez Y.D.’nin hesabına gönderen kuyumcu 44 bin 310 liralık ödeme yaptı.

Ödeme sonrası altınların gelmemesi üzerine tamirci arkadaşını arayan kuyumcu, durumu arkadaşına anlattı. İddiaya göre arkadaşı kendisinin de o şahsı tanımadığını, aracılık ederek kendisine gönderdiğini söyledi.

Kuyumcu, Emniyet Amirliği’ne gelerek dolandırıcı U.K. ve Y.D.’den şikayetçi oldu.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA