SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Aman dikkat…

Aman dikkat…
Bu haber 10 Ağustos 2020 - 6:21 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi.

Ülkemizi ve bütün dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınına karşı hepimizin çok dikkatli olması zorunlu hale geldi.

Virüs, hiç kimseyi dinlemiyor. Genç doktorlarımızı, çok sevdiğimizi dostlarımızı yakın zamanda bizden aldı. Unutmamak gerekir ki hastalık insandan insana bulaşıyor. O nedenle Sayın Cumhurbaşkanı ve Sağlık Bakanının dediği gibi sosyal mesafe, maske kullanımı ve temizlik üçlüsüne özellikle dikkat etmeliyiz.

Nitekim buna uyulmadığı için aralarında ilimizin de olduğu Diyarbakır gibi şehirlerde hastalık ciddi boyutlara ulaşmıştır.

Özellikle sosyal mesafeye ve maske kullanımına pek uyulmadığı gözlemlenmektedir. Maske, kola takılmak için değil, ağız ve burnu kapatmak içindir. İlçemizde değerli hemşerilerimizin sosyal mesafeye ve maske kullanımına çok büyük özen göstermesi gerekmektedir.

Bir kişinin hastalanması, 9 kişiye anında bulaşıyor, bunun da kısa sürede yaygınlaşmasını hızlı şekilde gerçekleştirmektedir. Sevdiklerimizi kaybetmemek, onların yaşamını etkilememek için, mutlaka üç kurala uymamız titizlikle gerekmektedir.

Aksi halde üzülen bizler olacağız. Bir sevdiğimizi kaybetmenin ne kadar acı olduğunu hepimiz çok iyi bilmekteyiz. Dünyadaki en büyük varlık insan sağlığıdır. Nitekim “Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” diyen Kanuni Sultan Süleyman’ın ne kadar doğru söylediği bir kez daha ortaya çıkmaktadır.

Yetkililerin bu konuda aldığı önlemlere de dikkat etmemiz gerekmektedir. Bu önlemler tamamen bizlerin sağlığı içindir. Maske takma uyarısını bulunan bir görevlinin bunu bizim sağlığımız için söylediği akıldan çıkarılmamalıdır.

Sağlık denince akla öncelikle temizlik gelmektedir. Nitekim kutsal dinimizde de temizlik önemlidir. Temizlik dinin temelidir. Bu yüzden peygamber efendimiz “Temizlik İmandandır” sözü unutulmamalıdır. Elimizi sürekli sabunla veya temizlik malzemesiyle yıkamalı, sık sık dezenfekte ürünleri kullanmalıyız. İnsanlarla yakın temastan mutlaka kaçınmalıyız. Bir nefesin, insanı ölüme kadar götüreceği unutulmamalıdır.

Sağlıcakla kalın…

Hoşçakalın..

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa