SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Amatör Olta Balıkçılarından teşekkür

Amatör Olta Balıkçılarından teşekkür
Bu haber 07 Temmuz 2019 - 23:50 'de eklendi ve 117 kez görüntülendi.

İlçemiz Sinek çayında son zamanlarda balık çeşidinin artması, suda yaşayan su samuru gibi canlıların yeniden görülmesi sevinç yaratırken, bunun gerçekleşmesine katkı sağlayan vatandaşlara Amatör Olta Balıkçıları teşekkür etti.

Amatör Olta Balıkçıları adına açıklamada bulunan Diş Teknisyeni Ramazan Ertaş, 1Nisan da başlayıp, 30 Haziran da sona eren balık avı yasağının sona erdiğini belirterek, yasağa uyan, av yapmayıp av yapanları uyaran tüm balık ve su canlıları dostlarına teşekkür etti.

Yeni sezonun başlaması ile birlikte tüm Amatör Olta Balıkçılarına kazasız belasız bir sezon dilediğini bildiren Ertaş, gazetemize şunları söyledi;

“Havaların aşırı sıcak olması ve yılan ile diğer zehirli hayvanlara karşı çok dikkatli olunması gerekiyor. Özellikle su kenarındaki çimenlerin ve ağaçların bol olduğu alanlar avlanırken dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca avlanırken şemsiye, şapka gibi güneşten korunmak için ekipman da yanlarında olması gerekir. Mecbur olunmadıkça suya girilmemesini de öneriyoruz.Avlanan herkese rast gele diyor, balık ve diğer canlılara büyük zararlar verecek diğer araç gereçlerinde kullanılmamasını, kullananlara engel olunmasını istiyoruz.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa