SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Anne şefkati

Anne şefkati
Bu haber 02 Temmuz 2018 - 0:35 'de eklendi ve 477 kez görüntülendi.

-Yavrularını kanatlarının altına aldı, sıcaklardan korudu

 

Her alanda çocuğun ihtiyaç duyduğu Anne şefkati ilçemizde bir kez daha gözler önüne serildi. Yavrularını kanatlarının altına alan anne tavuk, civcivlerini sıcaklardan korumak için yoğun çaba harcaması, dikkatleri bir anda üzerine çevirdi.

Çukur mahallesi Yıldız Pasajında kahvehane işletin ve özellikle kanatlı hayvanlara büyük ilgi gösteren, onları yaşatmak için çaba harcayan, besleyen ve büyüten Ali Altun, kahvehanenin bahçesinde beslediği tavuğuna yatırdığı kırptan 12 tane yavru aldı.

Minicik civcivler anne tavuğun arkasında koştururken, çıkardığı sesler de insanların hoşuna giden bir ortam yarattı.

Yavrularını bir an dahi yalnız bırakmayan anne tavuğun, havaların ısınması ile birlikte civcivlere daha fazla ilgi göstermeye başladığını belirten hayvan sever Altun, “Birisi yaklaştığında anne tavuk anında tepki veriyor. Civcivlere yaklaşılmasına izin vermiyor, saldırıyor. Bir tek ben gittiğimde saldırmıyor, uslu duruyor. Civcivlere yem verdikten sonra ben de oradan uzaklaşıyorum, rahat yemlerini yemelerini sağlıyorum. Sularını günde üç defa önlerine bırakıyorum. Gerçekten çok sevimliler. Kahvehaneye gelenler de civcivlerin annelerinin arkasından koşuşturmalarını, çıkardığı sesleri çok seviyorlar” dedi.

Bu arada havaların ısınması ile birlikte anne tavuk, civcivleri serin yere götürmek ile yetinmeyip, her iki kanadını açarak, yavruları kanatlarının altına alıp, onların serinlemesini sağlıyor. Çevredekiler, “Anne şefkati işte bu.(Anne yavrularını kanatlarının altına alıp, onları büyütüyor) söylemi de bir kez kanatlandı” demekten kendilerini alamadı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA