SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Antalya değil, Çermik

Antalya değil, Çermik
Bu haber 27 Ağustos 2018 - 0:10 'de eklendi ve 458 kez görüntülendi.
  • Özellikle hafta sonlarında Sinek Çayı tıklım tıklım oluyor…

 

İlçemizde özellikle hafta sonları tıklım tıklım olan Sinek Çayı, hem ilçe halkının hem de turistlerin ilgili odağı oldu. Yaşanılan kalabalık, burası Antalya değil, Çermik dedirtti. Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, piknikçilerle bir araya geldi.

İlçemizde son zamanlarda yapılan çevre düzenlemesi ve kaynak bölgesindeki temiz su, Sinek Çayını cazip hale getirdi. İlçe halkının ve ilçe dışından gelen konukların uğrak yeri olan Sinek Çayı, özellikle hafta sonları adeta iğne atsan yere düşmez dedirtti.

İlçemizi dört koldan saran Sinek Çayı büyük ilgi görürken, yine Şeyhandede ve Yabanardı şelaleleri, Kızılçubuk, Asmalı Köprü ve Haburman Köprüsü çevresi hem yerli halkın hem de turistlerin uğrak yeri haline geldi.

Bayram tatilinin gelmesiyle birlikte ilçe dışına gitme fırsatı bulamayan veya maddi durumu yetersiz olan vatandaşlar buralara akın ederek hem mangal keyfi yaptı hem de Sinek Çayının serin sularına kendilerini bırakarak serinlediler.

Tatili değerlendiren yerli halkı ve turistleri Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ziyaret etti. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, vatandaşlarla bir araya gelerek onlarla sohbet etti ve çayın çevresindeki eksikleri yerinde tespit ederek, vatandaşların taleplerini dinledi. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, “vatandaşlarımızın ve dışarıdan gelen konuklarımızın Sinek Çayına akın etmesi bizleri mutlu etti. İlçemiz sadece kaplıcaları ile değil tarihi ve turistik yerleriyle de gün geçtikçe ilgi toplamaya devam ediyor. Bu da hem ilçemiz adına büyük tanıtım sağlarken hem de ekonomik anlamada katkı sunuyor. Biz de vatandaşlarımızla ve konuklarımızla bir araya gelerek hem eksikleri görme şansını elde ettik hem de vatandaşların taleplerini yerinde dinledik. İstek ve taleplerin giderilmesi için gerekli çalışmaları başlatacağız. Belediye olarak üzerimize düşeni yapacağız. Yapacağımız yatırımlar ve eksiklerin giderilmesiyle daha çok vatandaşımız ve misafirlerimiz Sinek Çayı çevresi ve piknik alanlarını tercih edecekler” şeklinde konuştu.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa