SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Araçlara rekor kontrol

Araçlara rekor kontrol
Bu haber 01 Nisan 2019 - 4:33 'de eklendi ve 264 kez görüntülendi.
  • Atmış bin araç kontrol edildi, 682 bin lira ceza kesildi
  • Kazalarda %8 azalma sağlandı

 

İlçemiz Jandarma Kontrol Bölgesinde 2018 yılında atmış bin araç kontrol edildi. Araçlara 682 bin lira ceza yazılırken, trafik kazalarında yüzde 8 düşüş sağlandı.

Ülkemizin önemli sorunlarından biri olan trafikte sürücülerin, yolcuların ve çocukların daha güvenli yolculuk edebilmesi ve yayaların da yollarda daha güvenli yürüyebilmesi için İlçe Jandarma Komutanlığı 2018 yılında sıkı bir denetim yaptı.

Ülke genelinde büyük felaketlere yol açan, binlerce insanın yaralanmasına, yüzlerce insanın ölümüne neden olan ve ciddi bir maddi kayba sebep olan trafikte, Jandarma İlçe Komutanlığı Trafik Ekipleri tarafından yapılan uygulamalar ve kontrollerle birlikte ciddi düşüş yaşandı.

İlçemiz Jandarma sorumluluk bölgesinde son 1 yıl içerisinde atmış bin aracın kontrolü gerçekleştirildi. Yapılan kontrollerde radar, emniyet kemeri takmama, çeşitli eksikliklerden dolayı 682 bin lira para cezası kesildi. Ayrıca kontrollerde çeşitli eksikliklerden dolayı 560 araç trafikten men edildi. Yapılan trafik kontrollerinde yüzde 38 artış sağlandığını belirten İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Seyhun, buna karşılık trafik kazalarında yüzde 8 azalma olduğunu söyledi.

İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Seyhun;“2018 yılında sorumluluk bölgemizde, bir ölümlü trafik kazası, 35 yaralamalı trafik kazası ve 13 maddi hasarlı trafik kazası olmak üzere toplam 49 trafik kazası meydana geldi. Trafik kazalarında yüzde 8 gibi bir azalma sağlandı” dedi.

-Servislere sıkı denetim

Okul servislerine de çok önem verdiklerini ve sıkı denetime tabi tuttuklarını belirten İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Seyhun sözlerini şöyle sürdürdü;

“Tüm vatandaşlarımızın hayatı bizler için çok önemli ama çocukların hayatı bizler için ayrı bir önemli, Kaymakam Hanımın da bu konuda büyük hassasiyeti var. Biz de bu doğrultuda ilçemizde 2018 yılında servis araçlarını çeşitli dönemlerde 670 defa denetledik. Bu denetlemelerde araç sahiplerinin eksiklikleri giderilmesi konusunda uyarıldı. Sonraki denetlemelerimizde eksikleri tamamlamayan 127 servis aracına 27 bin lira ceza kesildi. Yine bu dönemde 14 servis aracı çeşitli nedenlerden dolayı trafikten men edildi.

Yine bu dönemde hem öğrencilere hem de servis şoförlerine yönelik 85 tane seminer düzenleyerek bilgilendirme yaptık. Trafik haftasında, ekiplerimiz tarafından vatandaşlara, öğrencilere ve araç sahiplerine broşürler dağıtarak bilgilendirme yaptık.”

İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Seyhun, halkın can ve mal güvenliğinin denetimleri arttırarak devam ettireceklerini sözlerine ekledi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa