SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Arıcılık istihdam alanı oluşturuyor

Arıcılık istihdam alanı oluşturuyor
Bu haber 14 Mart 2021 - 23:58 'de eklendi ve 139 kez görüntülendi.

İlçemizde Arıcılık istihdam alanı oluşturuyor. Son zamanlarda gelişen arıcılık faaliyeti, ciddi bir gelir kaynağı oluşturuyor.
İlçemizde Halk Eğitimi Merkezi tarafından yeni açılacak olan Arıcılık kursu büyük ilgi görüyor. Yeni açılan kurslara 80 kişi başvuru yaptı. Kaymakamlığın öncülüğünde arıcılığa verilen destek ile birlikte ilçemizde arıcılık ciddi bir gelişme göstermeye başladı.
Yeni normalleşme ile birlikte özellikle arıcılık kursu için yoğun talep aldıklarını belirten İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Topkaya sözlerini şöyle sürdürdü;
“Arıcılık ursu için gelen yoğun talep üzerine merkezimizde açtığımız kursa 80 vatandaş başvuru yaptı. Kursların pratiği yani dersleri bünyemizde bulunan sınıflarda verilecek. Teorik dersler ise uygulama alanında, usta öğreticilerimiz tarafından kursiyerlerimize gösterilecek ve yaptırılacak.
Bu kursta, kursiyerlerimiz bal arısı kolonilerinin bakımı ve beslenmesi ile arı, arı ürünleri (balmumu, polen, arı sütü, arı zehri ve propolis) hepsini görüp öğrenecekler. Alınan kurs sayesinde kursiyerlerimiz kendi başına ve belirli bir süre içerisinde, arıların bakımı, arı ürünlerinin hasadı ve zararlılardan korunması işlemlerini takip etme, bilgi ve becerisine sahip olacaklar. Kurs sonunda elde edilen belge ile arıcılık hibe başvurusunda bulunabilir, arıcılık kredisi temin edebilir, arıcılık desteklerinden faydalanır ve arıcılık alanında girişimlerde bulunabilecek.
Son dönemlerde Kaymakamlığımız öncülüğünde arıcılığa büyük destekler sağlandı. İlçemizde bu alanda kendini geliştirmek isteyen birçok vatandaşımız var. Bu da ilçemiz için yeni bir istihdam kapısı oluşturacak ve ilçeye önemli ekonomik katkısı olacaktır.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa