SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Arıtma tesisi için güç birliği

Arıtma tesisi için güç birliği
Bu haber 22 Temmuz 2019 - 0:31 'de eklendi ve 252 kez görüntülendi.

-Sinek Çayının kirlenmesi önlenecek, vadide daha fazla işyeri açılacak,

ilçeye gelecek misafirler daha iyi ağırlanacak

 

İlçenin atık sularının aktığı ve giderek kirlenen Sinek Çayı üzerine arıtma tesisleri yapılması için sosyal medyada “Sinek Çayı Temiz Aksın” başlığıyla başlatılan kampanya, yurt içi ve yurt dışındaki hemşerilerimiz arasında büyük destek gördü. Belediye Başkanlığı Büyükşehir Belediyesini işaret ederek, internet sitesi ve telefonlarını vererek, mail atılmasını ve telefon edilmesini istedi.

Adana’da yaşayan ve ailesinin tamamı ilçede yaşayan Bedri Demir, Sinek Çayı’nın kirlenmesi ile ilgili olarak İstanbul’da yaşayan Aydın Gündüz’ün kendisini aradığını ve Sinek Çayının temiz akması için kampanya başlatmayı düşündüğünü belirterek, kendisinden destek istediğini, kendisinin de bunu benimsediğini söyledi.

Başlattıkları kampanyanın kısa sürede büyük ilgi gördüğünü bildiren Demir, bunun da sevindirici olduğunu söyledi. Demir şöyle konuştu;

“Doğayı güzelleştiren de kirleten de insandır. Bu güzel yere Çermik’in kanalizasyon suları çöpler evsel atıklar atılıyor. Bu yanı başımızdaki güzelliği daha da güzelleştirip bu güzellikten faydalanmak varken biz bunu mahvedip başka yerlere gidiyoruz. Çermik adına bu duruma bir çare bulunmalı.”

Bu arada Belediye Başkanlığı arıtma başta olmak üzere ilçe garajı ve hayvan pazarı ile ilgili Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığına aylar önce başvurduğu öğrenilirken, vatandaşların arıtmanın bir an önce yapılması için www.diski.gov.tr adresine yazmalarını, telefonla da aramaları istendi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA