SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Arıtürk Ailesinin mutlu günü

Arıtürk Ailesinin mutlu günü
Bu haber 25 Haziran 2018 - 2:05 'de eklendi ve 1.120 kez görüntülendi.

Diyarbakır eski Kültür ve Turizm Müdürü Tevfik Aktürk’ün kızı Edibe Arıtürk (Büyükpamukçu)’ün düğününe başta ilçemiz olmak üzere yurdun dört bir yanından gelenler katılarak, Arıtürk Ailesinin mutluluğunu paylaştı.

Diyarbakır Öğretmenevi bahçesinde yapılan düğün, davetlilerin yerlerini alması ve gelin Edibe ile Artuğ Büyükpamukçu çiftinin bahçeye girmesi ile ayakta alkışlandılar.

Daha sonra nikâha geçildi. Cumhurbaşkanlığı Genel Fekreteri Fahri Kasırga, Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı M. Mehdi Eker, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atılla, Dicle Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Sedat Arıtürk’ünnikâh şahitliğini yaptığı törende, Nikâh Cüzdanını Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Kasırga tarafından gelin Edibe Büyükpamukçu’ya verildi.

Düğün daha sonra mahalli sanatçıların biri birinden güzel Diyarbakır Düğün oyunlarını çalıp, davetlilerin pisti doldurması ile devam etti.

Düğünün ilerleyen saatlerinde Diyarbakır’ın ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Bedri Ayseli sahne aldı. Genç çiftleri kutlayan ve ömür boyu mutluluklar dileyen Ayseli daha sonra konserine başladı. Diyarbakır’ın birbirinden güzel parçalarını seslendiren Sanatçı Ayseli, konutları coşturdu, onlarla birlikte parçaları söyledi.

Gece geç saatlere kadar süren düğünde, dolarlar havada uçuşurken, geline çeşitli altın ve pırlanta setler takıldı.

Gelinin babası TevikArıtürk, böylesine mutlu bir gecede kendilerini yalnız bırakmayarak, sevinçlerine ortak olan, Çermik’ten ve çeşitli illerden gelen akraba, hemşeri ve dostlarına teşekkür ederek, “Gerçekten Kızım Edibe’nin düğünü çok güzel oldu” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa