SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Arıtürk; “Çermik için pozitif ayrımcılık yolunu tercih edeceğim”

Arıtürk; “Çermik için pozitif ayrımcılık yolunu tercih edeceğim”
Bu haber 07 Mayıs 2018 - 0:18 'de eklendi ve 651 kez görüntülendi.

-“Çermik’i gerçek anlamda turizm bölgesi haline hemşerilerimle beraber getireceğiz”

 

24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde Diyarbakır’dan AK Parti Milletvekili Aday Adayı olan işadamı hemşerimiz Murat Yaşar Arıtürk, seçilmesi halinde Çermik için pozitif ayrımcılık yolunu tercih edeceğini söyledi.

Adaylığının kesinleşmesi ve adaylıktan sonra parlamentoya seçilmesi halinde, genelde Türkiye’nin özelde Diyarbakır Milletvekili, Diyarbakır üzerinde ise doğal olarak Çermik Milletvekili olacağını bildirdi. Arıtürk, Çermikli hemşerilerine borçlu olduğunu hiç unutmayarak onlara ilgisinin sürekli ve bağlılığının güçlü olacağını kaydederek, seçilmesi halinde öncelikli hedefinin iş adamı kimliğinden ötürü sanayinin gelişmesine, yaygınlaşmasına azami çaba sarf edeceğini söyledi.

Sanayinin gelişmesi, yeni iş sahalarının açılaması için başta Ticaret Sanayi Odası, Esnaf Odaları Birliği, Organize Sanayi ve Sendikalar olmak üzere birçok kurumla beraber koordineli olarak politikalar oluşturulacağını vurgulayan Murat Yaşar Arıtürk, “Bu oluşacak politikaların hayata geçirilebilmesi için parlamentoda ve yerel yetkililer nezdinde her türlü çabayı harcayacak, kardeşlik duyguları içirişinde hareket edeceğim. Diğer milletvekilleri ile birlikte çaba sarf edeceğiz. Yeni fabrika, yeni iş, ekmek ve aş demektir” dedi.

Bulunduğu coğrafyadaki ticari güzergâhtaki konumu, sahip olduğu tarihi eserler, dini mabetler ile Diyarbakır oldukça yüksek düzeyde turizm potansiyeline sahip olduğuna dikkat çeken Arıtürk, şöyle konuştu;

-“Çermik için pozitif ayrımcılık yolunu tercih edeceğim”

“Ancak bilinen malum sebeplerden dolayı Diyarbakır bugüne kadar bu potansiyelini kullanamamıştır. Tıpkı Diyarbakır ile bire bir örtüşen ilçemiz Çermik’te aynı kaderi yaşamış ve yaşamaya devam etmekte. Çermikli hemşerilerim bilmeliler ki; başka ilçelerin halkına saygılı olacağım ama Çermik içinde pozitif ayrımcılık yolunu tercih edeceğim. Düşüne biliyor musunuz Allah’ın bir nimeti olan kaplıca suyundan hareketle gelincik dağının desteğiyle, bahçeleriyle kendine has tadı olan meyve ve sebzesi sayesinde Çermik’i gerçek anlamda turizm bölgesi haline hemşerilerimle beraber getireceğiz.

Turizm, döviz demektir. Yani dışarıdan bol paranın ilçemize girmesi demektir. Bu durum Çermik turizmini yeni hedeflere koşmasını kamçılayacaktır. Ayrıca ilçemizde var olan mermer sektörünün yeterince desteklenmediğini, tanıtılmadığını ve teşvik edilmediğine hep beraber tanıklık etmekteyiz. Bu konunun liyakati için birçok girişimlerde bulunacağımı şimdiden beyan ediyorum.

-”Çermik’i çıkmaz sokaktan kurtataracağım”

Ayrıca Diyarbakır’ın batısında adeta çıkmaz sokak görünümünde olan Diyarbakır’ın en uzak mesafedeki Çermik’imizin çıkmaz sokak olmaktan kurtarmak acil hedeflerimin arasındadır. İpuçlarını şimdiden vermeyeceğim projelerle Diyarbakır’a en yakın ilçe haline getireceğime inanıyor ve biliyorum”

Arıtürk, şahsının Diyarbakır’da ikamet etmemesine yönelik eleştirilere; ailesinin Diyarbakır’da ikamet etiğini, sürekli bağlantı içerisinde olduğunu ayrıca aile büyüklerinin araştırılması halinde geçmişte Diyarbakır ve Çermik’e hizmetlerinin görüleceğini söyledi.

-Çıtayı yükselteceğim

“Arıtürk ailesi olarak İlimize ve İlçemize hizmet için varız” diyen Murat Yaşar Arıtürk, şöyle konuştu;

“Dicle Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Sedat Arıtürk’ün Yeğeniyim. Amcamın yaptığı hizmeti tüm hemşerimiz bilir. Amcamın görev yaptığı süre içerisinde yüzlerce İlçe gencine iş olanağı sağlamıştır. Bunda herkes hem fikirdir. Benim de amacım bu çıtayı daha da yükselmektir.”

Seçilmesi halinde bölge sorunu denilen problemlere ilişkin olarak ta Arıtürk, “çok farklı pencereler açarak taraflarca kabul görülebilecek önerilerle hükümete, partime ve yerel aktörlere öneriler götürecek ve bu konuda sürekli diyalog halinde olacağım” dedi.

İş adamı kimliğinin, siyasi sorunlara duyarsız olduğu anlamına gelmeyeceğini belirten Arıtürk; “Hak ettiği değere sahip olmayan ilimiz, Diyarbakır ile ilçelerden ilçemiz Çermik’i hak ettiği değere ulaştırmak için elimden geleni yapmak için geliyorum” diye konuştu.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa