SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Asfalt hayalimiz de kaldı

Asfalt hayalimiz de kaldı
Bu haber 05 Ekim 2020 - 0:46 'de eklendi ve 160 kez görüntülendi.
  • Büyükşehir birçok ilçede asfaltlama yaparken, ilçemizde sadece Aynalı yolunu stabilize yaptı
  • 173 kilometre asfalt dökülecekti ama asfalt sezonunda sona gelindi

 

İlçemiz merkez ve kırsalında yapılması planlanan asfalt çalışmaları da hayal oldu. Büyükşehir Belediyesi iktidara oy vermeyen birçok ilçenin kırsalında asfaltlama çalışması yürütürken, ilçemizde sadece Aynalı Mahalle yolunda stabilize çalışması yaptığını açıkladı. Vatandaşlar, “173 kilometre asfalt dökülecekti ama asfalt sezonunda sona gelindi, eğer kış ayında dökmeyi planlıyorlarsa, bizim paralarımızı heba etmesinler” dediler.

Daha önce sunulan raporda ilçemizin 125 kilometrelik asfaltlama ve sathi kaplama çalışmaları planlanırken, Kaymakam Nazlı Demir’in girişimleri sonucu yol ağımızın asfaltlanmayan 173 kilometrelik yolunun asfaltlanacağı müjdesi verilmişti.

Yapılan program çerçevesinde; Korudağ- Kömürcüler grup köy yoluna Aynalı’yı da ekleyerek bu bölgeye 24 kilometrelik sıcak asfalt, yine ilçe merkezimize ana arterler ile Tepe ve Çukur Mahallelerinde belirlenen büyük sokaklara da 9 kilometre sıcak asfalt döküleceği, böylece ilçe merkezi ve grup köy yollarına 33 kilometre sıcak asfalt döküleceği planlanmıştı.

Kaymakam Nazlı Demir, yine kırsal mahallelerimizdeki 140 kilometre yolun sathi kaplama yapılacağını, ilçemizin yol ağında 173 kilometrelik bir asfaltlanmayan yer olduğunu, yapılacak bu çalışmayla ilçemizin tamamında asfaltlanmayan yol kalmayacağı müjdesini vermişti.

Kaymakam Nazlı Demir’in ayrılmasıyla birlikte işler tersine dönmeye başladı. Geçtiğimiz hafta kırsal mahallelerdeki yol çalışmaları hakkında web sitesinden bir bilgilendirme yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, “Lice Üçdamlar-Güldiken, Sur ilçesi Ambar- Devran, Bismil Seki- Kumrulu, Ergani Karaburçak -Han Mahalle grup yollarında bakım-onarım çalışması yürüttü.  Yenişehir Tanışık, Ergani İncehıdır Mahallesi’ne bağlı Sakızburnu ve Bağlar ilçesi Yukarı Akdibek Mahalle yollarında asfalt bakım-onarım çalışması gerçekleştirildi.

Asfaltlama ekipleri, Kulp ilçesi Narlıca-İslamköy-Akdoruk-Dolun-Kaynak, Dicle ilçesi Bozoba ve Çınar Yaprakbaşı mahallelerinin yollarında asfalt yama işlemlerini gerçekleştirdi” şeklinde açıklama yaparken ilçemizde sadece Çermik Aynalı mahallesi stabilize yol çalışmasını tamamladığını belirtti.

Vatandaşlar, iktidar partisine oy vermeyen ilçelerin hem ilçe merkezinde hem de kırsal mahallelerinde hizmet aksatılmadan yürütülüyor. Fakat bizler hep hizmetten geri kalıyoruz. Bu oy vermenin cezası mıdır? Şeklinde konuştular.

Asfalt sezonunun sona erdiğini belirten vatandaşlar, kışın asfaltı dökmeyi planlıyorlarsa hiç yapmasınlar çünkü yapılacak asfaltla paramız çöpe gidecektir” diyerek sözlerini noktaladılar.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa