SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Asfaltlama çalışmaları başladı

Asfaltlama çalışmaları başladı
Bu haber 17 Eylül 2018 - 0:09 'de eklendi ve 154 kez görüntülendi.

İlçemizde üst yol diye tabir edilen Çüngüş yolunda, asfaltlama çalışmaları başladı. Çalışmaların ilk gününde Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, yüklenici firma yetkilileri ile bir araya geldi.

İlçemizde su ve doğal gaz çalışmaları nedeniyle açılan yolların yerine yapılacak olan asfaltlama çalışmaları için ilk kepçe vuruldu.

İlk olarak Çüngüş yolunun yapılacağı asfaltlama çalışmaları için yol kapatılarak araçlar alt yola yönlendirildi ve kazı çalışmalarına başlandı. Asfaltlama çalışmalarının ilk gününde yüklenici firma yetkilileri ile çalışma alanında bir araya gelen Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, yapılacak çalışmalar hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, bir sözü daha yerine getirmenin mutluluklarını yaşadıklarını belirterek, şöyle konuştu;

“Halkımıza temiz su içireceğimizi, doğal gazı ilçemize getireceğimiz sözünü vermiştik. Onların ana arterler üzerindeki çalışmaları tamamlandı. Çalışmalar sonunda ilçemize 4 kilometre sıcak asfalt döküleceği sözünü de verdik. Şimdi o sözü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün sıcak asfalt için ilk kepçeyi vurduk. Yüklenici firma yolu kırk santimetre kazacak, temizleme çalışmalarını da gerçekleştirdikten sonra da asfaltı serecek. Su ve doğal gaz boruları 1.5 metre derinliğe döşenmişti, bunu da 40 santimetre kazıp, temizledikten sonra dökeceği asfalt yolun kaldırımla aynı düzeye çıkmasını da önlemiş olacak. Asfaltlama esnasında kapanan rögarlar da tekrar ortaya çıkacak ve su akar yolunu bulacak.

Biz her zaman vereceğimiz sözü yerine getireceğimizi söyledik, muhalif seslere aldanmayın dedik. Kış ayına girmeden vatandaşlarımız pırılıpırıl yolda yürüyecek, araçlarını kullanabilecekler.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA