SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Asfaltsız mahalle yolu kalmayacak

Asfaltsız mahalle yolu kalmayacak
Bu haber 09 Şubat 2020 - 23:55 'de eklendi ve 140 kez görüntülendi.
  • 33 km sıcak asfalt, 140 km sathi kaplama yapılacak
  • Vali Güzeloğlu; “Çermik’in bizim yanımızda yeri ayrıdır”

 

İlçemizde asfaltsız mahalle yolu kalmayacak. Kaymakam Nazlı Demir, ilçemizde 33 kilometre sıcak asfalt, 140 kilometre sathi kaplama yapılacağını söyledi. Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, “Çermik’in bizim yanımızda yeri ayrıdır” dedi.

2020-2021 yılında yapılması planlanan alt yapı ve yol çalışmaları ile ilgili konuların değerlendirilme toplantısı gerçekleştirildi.

Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ve AK Parti İlçe Başkanı Hayrettin Kızılarslan ile birlikte Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığında ilçemizin yol ve altyapı yapım çalışmalarının iyileştirilmesi konulu toplantıya katıldılar.

Daha önce raporlanan ve 125 kilometreyi kapsayan asfaltlama çalışmaları, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun ilçemize yaptığı pozitif ayrımcılıkla 173 kilometreye çıkarıldı. Kaymakam Demir, asfaltsız mahalle yolu kalmayacağını belirterek, şöyle konuştu;

“Daha önce sunulan raporda ilçemizin 125 kilometrelik asfaltlama ve sathi kaplama çalışmaları yaptığımız görüşmeler ve Sayın Valimizin de pozitif ayrımcılığıyla 173 kilometreye çıkarıldı. Korudağ- Kömürcüler grup köy yoluna Aynalı’yı da ekleyerek bu bölgeye 24 kilometrelik sıcak asfalt dökümü gerçekleştirilecek. Yine ilçe merkezimize ana arterler ile Tepe ve Çukur Mahallelerinde belirlediğimiz büyük sokaklara 9 kilometre sıcak asfalt dökülecek. Böylece ilçe merkezi ve grup köy yollarına 33 kilometre sıcak asfalt dökülecek.

Yine kırsal mahallelerimizdeki 140 kilometre yol sathi kaplama yapılacak. İlçemizin yol ağında 173 kilometrelik bir asfaltlanmayan yer vardı. Yapılacak bu çalışmayla ilçemizin tamamında asfaltlanmayan yol kalmayacak. Yapılacak bu önemli çalışmada bizlerden desteğini esirgemeyen başta Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu olmak üzere, bakanlarımıza, milletvekillerimize, ilgili kurum müdürlerimize ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. İlçemiz hızla hak ettiği yeri alacaktır.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa