SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Aşıda örnek okul

Aşıda örnek okul
Bu haber 13 Eylül 2021 - 9:10 'de eklendi ve 55 kez görüntülendi.

Çermik Anadolu Lisesi, aşı kampanyasıyla tüm okullara örnek oluyor.

Aşı tartışmasının yaşandığı bugünlerde Çermik Anadolu Lisesi, herkese örnek bir davranış sergiledi.

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte vakalarda görülen artış herkesi tedirgin ederken, konuya duyarlı idarecilerin olması da sevindiriyor.

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Çermik Anadolu Lisesi Müdür Nurettin Yıldırım, İlçe Sağlık Müdürlüğü ile iletişime geçerek öğretmen, öğrenci ve servis şoförlerinin aşılanma isteğini iletti. Herkesin gönüllü olarak aşıya katılması ile adeta bir aşı seferberliği oluşurken, Sağlık Müdürlüğü görevlileri de ayrı bir ekip hazırlayarak hızla aşılama çalışmasını başlattı.

Okul Müdürü Nurettin Yıldırım, bu küresel hastalıktan kurtulmanın tek yolunun aşı olduğu bilinciyle hareket ettiklerini belirterek şöyle konuştu;

“Maske, mesafe ve hijyene şimdi de aşılamayı ekledik. Gerek öğretmenlerimiz olsun, gerekse de öğrenci ve onları taşıya servis şoförlerimiz olsun seve seve aşı olmayı kabul ettiler. İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkililerine de teşekkür ediyorum. Talebimize anında olumlu yanıt vererek hızla aşılama çalışmasını başlattılar. Hedefimiz okulumuz bünyesindeki hiç kimseyi aşısız bırakmamak.”

Kaymakam Ramazan Polat da örnek çalışmadan dolayı tebrik etti. Aşı ile sorunsuz bir eğitim öğretim yılı geçireceklerini belirten Kaymakam Polat, aşı olmayan öğretmenlere ve bu faaliyetin en büyük örnek olduğunu, bunun da devamının gelmesini dilediğini belirtti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa