SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Asıl engel zihinde ve kalplerdedir”

“Asıl engel zihinde ve kalplerdedir”
Bu haber 08 Aralık 2019 - 23:37 'de eklendi ve 100 kez görüntülendi.

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” kapsamında ilçemizde program düzenlendi. Kaymakam Nazlı Demir, asıl engelin zihinlerde ve kalplerde olduğunu söyledi.

Engelliler günü kapsamında Çermik Kaplıca Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde program düzenlendi. Programa Kaymakam Nazlı Demir’in yanı sıra kurum amirleri, engelli yakınları, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı rehabilitasyon merkezi sorumlusu Murat Yüksel yaptı. Rehabilitasyon Merkezi Sorumlusu Yüksel; “Nasıl ki anne ve babalar gününün bir güne sığmayacak kadar özel olduğunu söylüyorsak, engelliler için de 365 günün tamamı özeldir. Bizim buradaki temel amacımız engelli dostlarımızı hayatın içine dâhil etmek ve sosyal hayatta yer edinmelerini sağlamaktır. Sürekli onlarla empati yapmalı, gücümüz nispetinde sıkıntılarını asgari düzeye indirmeyi amaçlıyoruz. Engellilerin sorunları sadece ailelerin çabalarıyla çözülmez, gerek bireysel gerekse de devletin imkânları engellilerimize en üst düzeyde yardım etmelidir” dedi.

Kaymakam Nazlı Demir de bir yaptığı konuşmada, asıl engelin zihinde ve kalplerde olduğunu söyledi. Demir, şöyle konuştu;

“Bu özel günü engelli kardeşlerimizin sorunlarının konuşularak çözülmesi, hayat standartlarının yükseltilerek topluma kazandırılması anlamında önemli bir fırsat olarak görüyorum. Sosyal devlet olmanın da bir gereği olarak devletimiz engelli kardeşlerimizin daima yanındadır. Unutmayalım ki engellilerimizin sosyal hayatta daha fazla yer almaları bizleri daha da güçlendirecektir. Onların hayatlarını kolaylaştırmak, sorunlarını çözmek, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı geliştirecektir.

Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız. Bu durum kimsenin tercihi değil, takdiri ilahidir, sabır ve imtihandır. Asıl engel zihinde ve kalplerdedir. Sevmediğiniz müddetçe hiçbir şey yapamazsınız ve engelli olursunuz.”

Kaymakam Demir’in konuşmasının ardından zihinsel ve bedensel engelli öğrenciler şiirler okudu, şarkılar söyledi. Program sekçe gösterisiyle sona erdi. Program sonrası Kaymakam Nazlı Demir, engelli bireylerle yakından ilgilendi.

 

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa