SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Asırlık Çınar Hediye Nine aşıda gençlere örnek

Asırlık Çınar Hediye Nine aşıda gençlere örnek
Bu haber 16 Ağustos 2021 - 8:41 'de eklendi ve 79 kez görüntülendi.
  • 50 torun sahibi Hediye Nine traktörle aşı olmaya geldi

 

Komşu ilçemiz Çüngüş’ün kırsal mahallesinde yaşayan Asırlık Çınar Hediye Nine aşıda gençlere örnek oluyor. 50 torun sahibi Hediye Nine, köyden traktörle aşı olmaya geldi. Kaymakam Tuncay Kaldırım, “emeklerimizin karşılığını görmek bizi mutlu ediyor. Hediye Ninemize örnek davranışından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Çüngüş’e bağlı Balcılar Mahallesinde yaşayan Hediye Arıyurdu, korona aşısı olmamak için ısrar eden gençlere adeta örnek oluyor. Nüfustaki yaşı 94, asıl yaşı ise 104 olan, 5’i kız, 5’i erkek 10 çocuk, 50 torun sahibi Hediye Nine, traktöre atladığı gibi Çüngüş İlçe Sağlık Müdürlüğüne gelerek aşısını yaptırdı.

50 torunun 40’ın da evli olduğu Hediye Nine; “Aşımı oldum, mutluyum. Çünkü torunlarımı, torunlarımın çocuklarını gönül rahatlığıyla sevip, öpebilmek istiyorum. Herkes aşısını yaptırsın, devletimize Allah zeval vermesin” dedi.

İlçe Kaymakamı Tuncay Kaldırım da, Hediye Ninenin herkese örnek olması gerektiğini belirterek şöyle konuştu;

“Hediye Ninemize örnek davranışı için çok teşekkür ediyoruz. Diyarbakır’ın ilçeleri arasında en yüksek aşılanma oranına sahip ilçeyiz. Gece gündüz demeden sahada aşılama çalışmalarına katılıyorum. Bunun karşılığını böyle güzel bir sürprizle almak bizleri mutlu etti.

Bu salgın hastalıktan ancak aşı olarak kurtulabiliriz. Hediye Ninemizin 15 kilometre uzaktan gelip aşısını yaptırmasının tüm aşı karşıtlarına örnek olmasını diliyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA