SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

ATM’ler yetersiz kalıyor

ATM’ler yetersiz kalıyor
Bu haber 21 Şubat 2021 - 23:59 'de eklendi ve 83 kez görüntülendi.
  • Vatandaşlar yeni ATM bırakılmasını istiyor

 

İlçemizde kamuya ait banka ve PTT ATM’lerinin yetersiz kalması vatandaşı zor durumda bırakıyor. Vatandaşlar, yeni ATM’lerin bırakılmasını istiyor.

İlçemizde kamu bankalarına ait ATM’lerde vatandaş adeta çile çekiyor. Özellikle hafta sonu sokağa çıkma yasağı öncesi gerek iki kamu bankasında gerekse PTT ATM’sinde uzun kuyruklar oluşuyor. Oluşan uzun kuyruklar, güvenlik güçlerini de zor durumda bırakıyor. Oluşan kuyruklar sebebiyle güvenlik güçleri sıklıkla sosyal mesafe uyarısı yapıyor.

İlçemizde kamu bankalarının ikisinde de ikişer adet ATM bulunması ve başka bankanın şubesi olmaması nedeniyle vatandaşları zor durumda bırakıyor. Kamu bankalarından birinde sadece bir ATM’de para yatırılabiliyor olması bu çileyi katlıyor. Hem vatandaşlar hem de kamu kurum ve kuruluş çalışanlarının özellikle maaş aldığı günde ve hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması öncesi uzun kuyruklar oluşmasına neden oluyor. Yine ilçemizdeki PTT’de de sadece bir tane ATM olması vatandaşları mağdur ediyor.

Vatandaşlar, kamu bankalarının ATM sayısını arttırması gerektiğini, artık teknoloji çağında insanların zamana karşı mücadele ettiğini ve sorunun çözülmesi için yetkililerin gerekli girişimleri yapması gerektiğini söylediler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa