SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Bağımlılıkla mücadeleye devam

Bağımlılıkla mücadeleye devam
Bu haber 29 Nisan 2019 - 0:14 'de eklendi ve 168 kez görüntülendi.

İlçemizde Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu, üçüncü toplantısını gerçekleştirdi.

Kaymakam Nazlı Demir’in başkanlık ettiği ikinci toplantıda; İlçe Cumhuriyet Savcısı Mehmet Kıran, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Seyhun, İlçe Emniyet Amiri Komiser Mehmet Karademir, İlçe Sağlık Müdürü Fırat Türken, Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Hamza Esmer, Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürü Celaleddin Karayılan, Müftü İsmail Karacan ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İskender Çakır yer aldı.

Kurulun amacı ve görevlerinde, çok büyük sorun haline gelen ve gün geçtikçe artan uyuşturucu, alkol, sigara başta olmak üzere, tüm bağımlılık yapan maddelerle topyekûn mücadelenin sağlanması, bu doğrultuda tüm resmi kurumların birbirleriyle birlikte ve uyum içerisinde çalışması, ilçemizde bağımlılıkla mücadelede alınan tedbirlerin sonuçları ve eklenen yeni uygulamalar yer aldı.

Kaymakam Nazlı Demir, “Bağımlılıkla mücadele, tek bir kurumun çabalarıyla baş edilecek bir konu değil. Uyuşturucu, alkol, sigara ve diğer madde bağımlılıklarıyla mücadele etmek ve başarılı olmak için, resmi ve özel tüm kurum ve kuruluşların, işletmelerin, vatandaşların hep birlikte bir çalışma içerisinde olması gerekir.

Geçtiğimiz aylarda ilk toplantımızı gerçekleştirmiş ve yol haritamızı oluşturmuştuk. Bu toplantıda da yapılan çalışmaları değerlendirdik. Aldığımız tedbirlerin başarılı olduğunu görüyoruz. Bu aldığımız tedbirlerin üzerine yeni tedbirler eklenmesi için karar alındı. Tüm kurumlarımız ile mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA