SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Bahara kaldı

Bahara kaldı
Bu haber 18 Aralık 2017 - 1:49 'de eklendi ve 153 kez görüntülendi.
  • Vali Güzeloğlu’na hemen yıkılacak denilmişti!

 

Geçen hafta Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığında ilçemizde yapılan “Muhtarlar Buluşma” toplantısında, Saray Mahalle Muhtarı Mahmut Aydeniz’in dile getirdiği Saray İlköğretim Okulunun çatlayan 6 metre yüksekliğindeki ihata duvarının yıkılması bahara kaldı. Vali

Güzeloğlu’na, okulun bir hafta içerisinde yıkılıp, yerine perde beton yapılacağı ifade edilmişti.

Saray Mahalle Muhtarı Aydeniz gazetemize yaptığı açıklamada, Saray İlköğretim Okulu ihata duvarının çatladığını, giderek açıldığı yönünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne defalarca başvurduğunu, küçük öğrencilerin oyun oynadıklarını, bunun da tehlikeli durum yarattığını bildirdiğini ve onarılmasını istediğini söyledi.

Aradan uzun zaman geçmesine rağmen okulun ihata duvarının onarılmadığını, tehlikenin de her geçen gün büyüdüğünü bildiren Muhtar Mahmut Aydeniz, “Geçen hafta Vali Hasan Basri Güzeloğlu Hükümet Binasında muhtarlarla toplantı yaptı. Bu toplantıda konuyu dile getirdim. Bunun üzerine İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan’a sordu. O da önlem aldıklarını ifade etti. Vali Güzeloğlu ne gibi önlemler aldıkları sorusunu yöneltti ve bir çocuğun burnunun kanaması halinde bunun altından kalkamayacaklarını söyledi. Çatlak olan yere polislerin olay yerine çektikleri şeritten çektikleri bilgisini verince, İl Milli Eğitim Müdürü söz alarak geçen hafta içerisinde yıkılacağını ve sorunlu olan yere perde beton dökeceğini ifade etti.

Bir hafta geçti. Duvar yıkılmadı. Aldığımız bilgide hafta içi İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gelen teknik ekipler okulda çalışmalar yaptı. İnceleme sonrası ihata duvarının öncelikli yapılacaklar listesine alındığı ifade edilmiş. Vali Beyin hemen okulun ihate duvarının yıkımının ve yerine perde beton yapılması gerektiğini söylemesine rağmen teknik ekip, bu işin ancak önümüzdeki bahar ayına kaldığını belirtmeleri bizleri çok üzdü.

Okuldaki çocuklar gerçekten tehlike altında öğrenim görüyorlar” dedi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa