SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Bakanlık istedi

Bakanlık istedi
Bu haber 12 Şubat 2018 - 0:15 'de eklendi ve 289 kez görüntülendi.
  • Hamambaşı’nın çehresi değişecek

 

Belediye Başkanlığı Hamambaşı’nın çehresini değiştirecek proje hazırlıyor. Bakanlıktan gelen yazı üzerine harekete geçen Belediye Başkanlığı proje çalışmalarına başladı.

İlçemizin en büyük gelir kaynaklarından biri olan ve içerdiği mineraller bakımından Dünyanın en şifalı ikinci suyuna sahip olan termal turizm merkezinin hak ettiği yeri alabilmesi için çalışmalar hızlandırıldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, yapılacak projeyle birlikte Hamambaşı bölgesinin bambaşka bir çehreye kavuşacağını belirterek özetle şöyle konuştu;

“Turizm Amaçlı Alt Yapı ve Çevre Düzenlemeleri Uygulamaları kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yerel Yönetimlerin hazırladığı projelere maddi destek vermektedir. Biz de bu kapsamda harekete geçerek Hamambaşının çevre düzenlemesi için proje yapımına başlıyoruz.

Proje yapımı için gerekli olan belgeler dışında uygulama projesi, projeye ait metraj ve yaklaşık maliyet ile işe ait zaman çizelgesi, yardım talep edilen konuya ait önceki yıllarda Bakanlığa mali yardım yapılıp yapılmadığına ilişkin doküman,  mali yardım alınması halinde, alınan mali yardımın gönderilen amacın dışında kullanılmayacağına dair taahhütname hazırlanarak Kültür ve Turizm Bakanlığı’na göndereceğiz.

Yıllardır ilçemizin en önemli gelir kaynağı olan termal turizmden yeteri kadar verim alamıyoruz. Son zamanlarda ise tesis yetersizliği, çevre düzenlemesi ve çeşitli nedenlerden dolayı hamamlarımız bölgeye hitap etme potansiyelini yavaş yavaş yitirmektedir.

Bizler, bu ilçeyi idare edenler, Çermikliler ve burada görev yapan yöneticiler el birliğiyle ilçemizi hak ettiği yere taşımalıyız. İlçemiz, turizmdeki en büyük paylardan birine sahip olmalıdır.

Tarihi hamamlarımız için projemizi vermiştik, şimdi de çevre düzenlemesi ile Hamambaşı bölgemiz bambaşka bir görünüme kavuşacak.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa