SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Balıkçılık destekleniyor

Balıkçılık destekleniyor
Bu haber 31 Mayıs 2020 - 23:58 'de eklendi ve 65 kez görüntülendi.

Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından göletlere bırakılmak üzere üreticilere 180 bin adet sazan yavru balık dağıtıldı.

Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Mehmet Hüseyinoğlu, Su Ürünleri yetiştiriciliği Şube Müdürü Muhammed Kasım Aydın ve teknik elemanların katılımıyla 180 bin yavru sazan balık dağıtımı yapıldı.

Diyarbakır Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada;

“Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin büyük önem verdiği, kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın kaliteli, ucuz ve sağlıklı gıda ihtiyaçlarının karşılanması, ticari ve sportif amaçlı balıkçılığın desteklenmesi, su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilir kullanılması ve kaynaklarımızın gelecek nesillere aktarılması için, su ürünleri kaynaklarımızı balıklandırmaya devam ediyoruz.

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından, yürütülen “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” kapsamında Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü tesislerinde üretilen sazan balığı yavrularından 180 bin adeti Diyarbakır sınırlarında bulunan göletlere,  balıkçılarımız ve bölgedeki vatandaşımızın katılımı ile bırakılmıştır.

Ülkemiz biyoçeşitliliğin korunması ve su ürünleri kaynaklarımızın gelecek nesillere aktarılabilmesi için av aracı, balık boyu, av zamanı ve yer yasaklarına uyulması suretiyle balık başta olmak üzere su ürünlerinin en az bir kez üremelerine imkân tanınması büyük önem arz etmektedir.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa