SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Başarı için hedef belirlenmelidir

Başarı için hedef belirlenmelidir
Bu haber 21 Ekim 2018 - 23:38 'de eklendi ve 106 kez görüntülendi.
  • Sınav stresinden kurtulmanın yolları anlatıldı

 

İlçemizde ortaöğretim öğrencilerinin sınav stresinden kurtulmanın yolları anlatıldı. Toplum Sağlığı Merkezinde görev yapan Hemşire Kader Duymuş Akarsu, sınavda başarılı olmak için hedef belirlemenin önemli olduğunu vurguladı.

Toplum Sağlığı Merkezi tarafından öğrencilerin eğitimine devam ediliyor. Bu hafta Toplum Sağlığı Merkezi görevlileri tarafından Muhammed Emin Er Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilere sınav kaygısıyla baş etmenin yolları hakkında bilgi verildi.

TSM’de görev yapan Hemşire Kader Duymuş Akarsu tarafından verilen seminerde, öğrencilerin başarılı olabilmesi için hedef belirlemenin önemine vurgu yapıldı. Hemşire Akarsu şöyle konuştu;

“Size yakın olan kişilerle iyi ilişkiler kurun, onların desteği ve yardımı psikolojik dayanıklılığı arttırır, keza sizler de onlara yardımcı olun. Geleceğe dair olumlu düşüncelerinizi daima diri tutun, bu olaylarla baş etme gücünüzü arttırır. Hayatınızdaki değişimlerin yaşamın bir parçası olduğunu kabullenin, yani beklenmedik olaylar hedefinizden sapmasına izin vermeyin. Resmin bütününe bakmaya çalışın, hayatınızda yaşanan olumsuz olayların hayatınızı karartmasına izin vermeyin. Kararlı davranın, olaylardan kaçmak yerine üzerine gidip çözüm üretmeye çalışın. Kendinize dair olumlu bakış açısı geliştirin, olayları her zaman çözeceğinize inanın ve kendinize güvenin. Karşınıza çıkan krizleri, üstesinden gelinemez sorunlar gibi görmekten kaçının. Hedeflerinize doğru hareket edin. Zorlu hayat koşullarının ardından kendinizle, ilişkilerinizle, hayatla ilgili yeni özellikleri keşfedin. Kendinize dikkat edin, dikkatiniz duygularınıza ve ihtiyaçlarınıza vermelisiniz.”

İlçe Sağlık Müdürü Doktor Melih Akay Arslan da“okulda yapılan çalışmalarla öğrencilerin rekabet ve seçime dayalı eğitim sistemi, sınav sisteminin sık sık değişmesi, sınavı ölüm kalım meselesi gibi algılamamaları gerekiyor. Bu nedenle öğrencilere öncelikle hedef belirlemelerini ve o doğrultuda hareket etmelerini, kararlı davranmalarını, planlı ders çalışmalarını ve her şeyden önce kendilerine güvenmeleri konusunda mesai arkadaşlarımız seminerler veriyor” şeklinde konuştu.

İlçe Sağlık Müdürü Doktor Melih Akay Arslan, önümüzdeki süreçte de öğrencilere çeşitli konularda seminerler verilmeye devam edileceğini söyledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa