SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Başarılı öğrencilere bisiklet

Başarılı öğrencilere bisiklet
Bu haber 17 Mart 2019 - 23:46 'de eklendi ve 108 kez görüntülendi.

İlçemiz Kaymakamı Nazlı Demir tarafından gittiği kırsal mahallelerde başarılı olan öğrencilere bisiklet hediye etti.

Kırsal mahalle ziyaretlerini sürdüren Kaymakam Nazlı Demir, gittiği kırsal mahallelerde okulları da ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geliyor. Öğrencilerle sohbet eden ve bol bol kitap okuyarak, okullarını başarıyla bitirmelerini isteyen Kaymakam Demir, öğretmenlerle de bir araya gelerek eksiklikleri ve okul hakkında bilgiler alıyor.

Gittiği okullarda öğrenciler arasında hem öğrencilerin sosyal bir aktivite yaşaması hem de yarışma heyecanı ve mutluluğu ile okuma yarışması düzenliyor. Kaymakam Demir, belli bir süre içinde çocuklar arasında kitaptan en çok kelime okuyan öğrenciler ödüllendirildi.

Aşağı Taşımalı ve Yaylacık Mahallesinde yapılan yarışmada dereceye giren öğrenciler, Kaymakam Nazlı Demir ve öğrenciler tarafından alkışlandı. Daha sonra Kaymakam Demir, Yaylacık İlkokulu öğrencisi Abdurrahman Kılıç ve Aşağı Taşımalı öğrencisi Yunus Küçükkaya’ya bisiklet hediye etti.

Kaymakam Nazlı Demir, öğrencilerin değişik bir aktivite yaşayıp o mutluluğu gözlerinden okumanın hiçbir tarifi olmadığını söyledi. Kitap okumanın önemine de değinen Kaymakam Demir sözlerini şöyle sürdürdü;

“Düzenli olarak kitap okuyan birinin kelime dağarcığı gelişiyor.Ayrıca hafızanızda her duruma uygun düşen alıntılara sahip oluyorsunuz.Her kitap size başka hayatlar, başka insanlar, başka karakterler hakkında yeni bakış açıları kazandırıyor. Böylece empati yetiniz gelişiyor ve çok daha açık fikirli bir insan oluyorsunuz. Kitap okumak bilgi birikiminizi derinleştirir ve genişletir. Biz de çocuklarımıza bu yüzden bol bol kitap okumalarını tavsiye ediyoruz ve imkanlar dahilinde onlara kitaplar armağan ediyoruz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa